Kalendar upisa u I. rezred srednje škole 2011/2012.

U I. razred srednjih škola u školskoj godini 2011./2012. učenici će se upisivati u sljedećim rokovima:

1. Ljetni upisni rok:

a) Prvi upisni krug:

- prijave za upis za zanimanje dentalni tehničar / dentalna tehničarka primat će se u četvrtak, 30. lipnja 2011. od 8 do 16 sati i petak, 1. srpnja 2011. od 8 do 11 sati.

Provjera ručne spretnosti biti će u petak, 1. srpnja 2011. u 12,00 sati u Medicinskoj školi u Rijeci, Gajeva 1.

Za usmjerenje dentalni tehničar / dentalna tehničarka kandidati snose troškove provjere ručne spretnosti u iznosu od 70,00 kuna, koji se uplaćuje na blagajni škole.

- prijave za upis u sva ostala usmjerenja su u ponedjeljak 4. srpnja 2011. i utorak 5. srpnja 2011. od 8 do 16 sati;

- objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) u srijedu 6. srpnja 2011. najkasnije do 14 sati;

- upis je u četvrtak 7. srpnja 2011. od 8 do 16 sati.

Objavu rezultata upisa u prvome upisnom krugu (na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama škole) i prijavu uredu državne uprave u županiji, odnosno Gradskome uredu za obrazovanje, kulturu i šport u Gradu Zagrebu, broj nepopunjenih upisnih mjesta te podatke o nastavku upisa škole će uredima dostaviti u petak 8. srpnja 2011. najkasnije do 12 sati, a uredi će izvijestiti Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa 8. srpnja 2011. najkasnije do 16 sati.

b) Drugi upisni krug:

- prijava za upis u ponedjeljak 11. srpnja 2011. po rasporedu škole u vremenu od 8 do 16 sati;

- objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) u utorak 12. srpnja 2011. najkasnije do 12 sati;

- upis učenika je u srijedu 13. srpnja 2011. od 8 do 16 sati.

Svim neupisanim kandidatima koji ni nakon drugoga upisnog kruga ne preuzmu svoje upisne dokumente škola mora odmah, preporučenom poštom vratiti.

Pisano izvješće uredu državne uprave u županiji, odnosno Gradskome uredu za obrazovanje, kulturu i šport u Gradu Zagrebu te upravnome odjelu nadležnom za obrazovanje u županiji, o broju upisanih učenika u ljetnome upisnom roku i o nepopunjenim upisnim mjestima po razrednim odjelima i vrstama programa škole dostavljaju u četvrtak 14. srpnja 2011. najkasnije do 12 sati, a spomenuti uredi Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa, Upravi za srednje obrazovanje, elektroničkim putem na adresu e-pošte upisi-11@mzos.hr ili putem telefaksa na broj 01/4594-304, 14. srpnja 2011. najkasnije do 16 sati.

2. Jesenski upisni rok:

- objava (na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama škole) nepopunjenih upisnih mjesta (prema vrstama programa) i rokova za upis najkasnije do 19. kolovoza 2011.;

- prijave za upis u ponedjeljak 22. kolovoza 2011. od 8 do 16 sati;

- objava ljestvice poretka u utorak 23. kolovoza 2011. najkasnije do 12 sati;

- upis učenika u srijedu 24. kolovoza 2011. od 8 do 16 sati i u četvrtak 25. kolovoza 2011. od 8 do 12 sati.

objavio: Josip Brusić   datum: 1. 6. 2011.

Pitanja o upisu
NAJUČESTALIJA PITANJA O UPISIMA:

· Može li se učenik prijaviti u dvije škole?
Može.
· Može li se učenik prijaviti u istoj školi za tri zanimanja?
Može.
· Može li se učenik upisati prema osobnim potrebama (plaćanje školarine)?
Upis u školu moguć je samo prema ostvarenim ocjenama i uspjehu u osnovnoj školi.
· Može li učenik potvrditi upis bez nazočnosti roditelja?
Može.
· Može li se za zanimanje dentalni tehničar preskočiti provjeru ručne spretnosti?
Ne može. Test provjere ručne spretnosti eliminicijskog je karaktera.