Tehničar nutricionist
OPIS ZANIMANJA

Tehničari nutricionisti su osobe educirane o načelima zdrave prehrane, znaju što razni prehrambeni proizvodi sadrže i kako utječu na ljudsko zdravlje.
Nastavni plan i program sastavljen je tako da obrazuje učenike za rad na problemima vezanim uz prehranu svih populacijskih kategorija, proizvodnju i pripremu različitih vrsta hrane, dijetetskih proizvoda, nisko energetskih proizvoda, proizvoda veće biološke vrijednosti i dr.
Nakon završetka četverogodišnjeg školovanja učenici polažu završni ispit.
Zvanje Tehničar nutricionist je završno zanimanje s kojim se učenici mogu zaposliti ili nastaviti svoje obrazovanje na srodnim fakultetima.

CILJ ZANIMANJA
      Osnovni cilj obrazovanja TEHNIČARA NUTRICIONISTA je educiranje o načelima prehrane kao znanosti, pružanje saznanja što razni prehrambeni proizvodi sadrže i kako utječu na ljudsko zdravlje.

Koliko i kako jesti da biste bili idealne tjelesne težine i u dobroj formi? Da li jesti meso, ribu, piti svježe mlijeko, vodu ili što su probiotici, funkcionalna hrana?!

« Studeni 2017 »