Fizioterapeutski tehničar
Fizioterapeutski tehničar pomaže bolesnim i ozlijeđenim osobama u povećanju pokretnosti, ublažavanju boli te sprečavanju i ublažavanju trajnih posljedica bolesti i ozljeda. U radu s pacijentima fizioterapeut provodi razne vježbe i to: u sklopu hidroterapije u bazenu, termoterapijske postupke, krioterapijske postupke, medicinske masažne tehnike, ultrazvučne terapije u sklopu elektroterapije, radijacijske metode termoterapije, galvanizaciju i dr. Kasnije potiče i poučava pacijente kako će samostalno provoditi vježbe, uči ih i motivira da se pravilno služe štakama, protezama, kolicima i drugim pomagalima koja im pomažu do većeg stupnja samostalnosti u obavljanju svakodnevnih aktivnosti. Fizioterapeutski tehničar može raditi u zdravstvenim ustanovama na dobro opremljenim rehabilitacijskim odjelima ili odlazi u bolesnikov dom.

Cilj programa je osposobiti učenika tijekom četverogodišnjeg obrazovanja za izvođenje sljedećih poslova i zadaća:

- hidroterapije (vježbe u bazenu, termalne kupke, podvodne masaže)
-  wellnes centar - primjena masažnih tehnika i hidro terapijskih procedura

- termoterapijske postupke (različite vrste obloga, parafinoterapijske postupke, peloidoterapijske postupke)

- krioterapijske postupke (kriooblozi, kriokupke,kriomsaža)

- različite medicinske masažne tehnike (klasična manualna masaža, manualna limfna masaža, akupresurna masaža, vezivnotkivna masaža, masaža refleksnih zona, masaža pomoću elektroaparata)

- primjena terapijskog

- elektrotarapije (infracrveno zračenje, galvanizacija, laser, ultraljubičasto zračenje, magnetoterapija)
-    kineziterapije (primjena individualnih i grupnih vježbi te razgibavanje zglobova, aktivnosti svakodnevnog života, invalidski sport...)

Fiziterapeutski tehničar primjenjuje primjerene fizioterapeutske postupke u kući bolesnika ili onesposobljene osobe.

Fizioterapeutski tehničar je član rehabilitacijskog tima.

« Lipanj 2017 »