STRUČNO USAVRŠAVANJE U PODRUČJU MLADIH - „THE EYE OPENER“ TRENING NA ISLANDU

Od 11. do 16. listopada 2022., psihologinja škole Andrea Rubčić, sudjelovala je na treningu u Keflaviku pod nazivom „The EYE Opener ", u organizaciji islandske Nacionalne agencije.

Sudionici treninga „The EYE Opener“ su bile mlade osobe (15-18 godina) i odrasli (osobe koje rade s mladima), a tijekom treninga su na praktični način prolazili osnove korake potrebne za organizaciju i prijavu za potporu za razmjene mladih u programu Erasmus+: Mladi na djelu.

Na treningu je stavljen naglasak na osnaživanju mladih kako bi sami mogli kreirati razmjene mladih. Osobe koje rade s mladima su vježbale facilitatorske vještine rada s mladima i načine kako da učine proces pisanja prijave zabavnim i kreativnim.

Ovo zanimljivo iskustvo učenja i usavršavanja, u kojem je sudjelovalo pedesetak sudionika iz petnaest zemalja, uključivalo je brojne inovativne metode neformalnog obrazovanja, poput korištenja simulacije kako bi se produbilo iskustvo kreiranja razmjena mladih. Trening je održan zahvaljujući suradnji islandske nacionalne agencije i nacionalnih agencija drugih zemalja, Agencije za mobilnost i programe EU, a svi sudionici su kao potvrdu za sudjelovanje i iskustvo učenja dobili Youthpass.

objavio: Ivana Obrazović   datum: 3. 11. 2022.