Dobro došli u Medicinsku školu u Rijeci

Dragi učenici prvih razreda,

u ponedjeljak je vaš prvi nastavni dan u našoj školi.
Škola nas uči da razumijemo stvarnost. Ići u školu znači otvoriti um i srce stvarnosti, u bogatstvu njenih aspekata, njenih dimenzija.
Glavni razlog polaska u školu je naučiti da do kraja svog života za sve postoji knjiga.
Želim da kao učenici naše škole pričate o svojim nastavnicima i kažete,
sviđa mi se nastavnik koji mi uz domaće zadaće daje nešto o čemu moram razmisliti kod kuće.
Isto tako želim da kažete da vam profesori pokazuju gdje trebate tražiti, ali da vam neće uvijek reći šta trebate vidjeti.
Nastavnici uvijek nadahnjuju i njihov utjecaj nosite kroz cijeli život.
Nova škola biti će i nova avantura, možda će biti ponekada zahtjevna, ali znam da ćemo zajedno rasti kroz nju, vaši roditelji, nastavnici i vi kao učenici.
Neki dani biti će čudesni, neki će biti teški.
Dopustite dobrim danima da napune vašu strast za učenjem, ali nemojte dati teškim danima da otmu tu strast.
Biti će te dio zajednice prelijepe i nadasve poznate škole i to je  privilegija koju ste ostvarili vlastitom zaslugom.
Budite zahvalni za svoja postignuća.
Škola je prilika da se ostvarite i budete zadovoljni i sretni u svojoj sadašnjosti i budućnosti.
Moje iskustvo govori da će upravo tako biti.

Dobro došli u Medicinsku školu u Rijeci

objavio: Alen Vukelić   datum: 3. 9. 2022.