Volonteri Socijalne samoposluge

"Siromaštvo nije izbor, pomaganje jest"

fotogalerija:

Dana 27. 2. 2016. godine učenici Medicinske škole u Rijeci volontirali su za Socijalnu samoposlugu. Kako se nalazimo u korizmenom vremenu, vremenu u kojem se čovjek odriče loših navika i poroka s jednim ciljem, a to je biti bolja osoba kako bi što spremniji mogli dočekati najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Učenici su se  odlučili uključiti u humanitarnu akciju s ciljem prikupljanja i podjele osnovnih živežnih namirnica i higijenskih potrepština siromašnim ljudima grada Rijeke i okolice.

Akcija prikupljanja odvijala se u trgovačkom centru Konzum na Škurinju u vremenskom periodu od 9 – 21 sat u pet smjena. Iako je bila subota odazvao se 21 učenik koji su bili voljni odvojili malo vremena i posvetiti ih ljudima kojima je pomoć najpotrebnija. Njih 21 su: Lana Š., Rafaela K., Jakov F., Paolo B., Valnea F., Antonela D., Lana H., Lucija G., Dominik K., Ange B., Luka M., Doria C., Dorotea S., Mihaela P., Gabriela P., Tea M., Natali B., Monika D., Valentina G., Ksenija J. i Karla L.

Volontirajući uz razgovor, smijeh i druženje dobivali smo mnogobrojne pohvale naših građana kojima je bilo drago vidjeti toliko mladih s istim ciljem, a to je pomoći drugima.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 7. 3. 2016.