Natjecanje iz matematike "Klokan bez granica"

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 19. ožujka 2015. godine u 12 sati i 30 minuta održalo se po sedamnaesti put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica". Cilj natjecanja je popularizirati matematiku među mladima i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom i izvan redovitih školskih programa. Natjecanju "Klokan bez granica" ove godine pristupio je i 21 učenik naše škole. Natjecali su se učenici prvih, drugih i trećih razreda u skupinama Cadet i Junior. Rješenja zadataka biti će objavljeno od 17. travnja 2015. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2015/. Rezultati najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 4. svibnja 2015. godine na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod svojih nastavnica matematike koje su i organizirale natjecanje, Marcelle Vidmar i Mie Černivec.

Iz naše škole sudjelovali su učenici: Diković Dominik, I-1, Frlan Arian, I-1, Valenčić Stella, I-1, Babić Paolo, I-3, Buljat Matea, I-3, Fajdetić Jakov, I-3, Benić Mihaela, I-6, Hibler Lea, I-6, Jašarević Zara, I-6, Okić Ada, I-6, Šašić Ante, I-6, Živković Iva, I-6, Grabovac Karlo, I-7, Vičević Petra, I-7, Škapul Luka Leon, II-4, Devjak Paula, II-5, Fabijančić Iris, II-5, Filipović Nina, II-7, Debelec Emma, III-5, Marković Matea, III-5, Prpić Marco Davide, III-5 razred

objavio: Mirjana Lončar   datum: 20. 3. 2015.