Dodatna nastava iz zdravstvene njege

Tijekom šk.god. 2011/12. devetero učenika III-1 i III-2 razreda pohađalo je nastavu iz predmeta Zdravstvene njege osoba sa teškoćama u razvoju. Osim u školskoj učionici učenici su imali i terensku nastavu. Dodatnu nastavu je vodila Daniela Depolo, prof.reh.

Tijekom šk.god. 2011/12. devetero učenika 3-1 i 3-2 razreda pohađalo je nastavu iz predmeta Zdravstvene njege osoba sa teškoćama u razvoju. Osim u školskoj učionici učenici su imali i terensku nastavu. U Centru za rehabilitaciju Slava Raškaj, gdje se provodi rehabilitacija djece sa slušnim oštećenjem, djece s govorno-jezičnim poremećajima te gluhoslijepe djece, naši učenici družili su se sa djecom centra. Kroz centar ih je provela ravnateljica centra.

Ivana Filipović, Natalie Stanković, Samantha Štibel, Dijana Barkić i Nikolina Žepačkić, učenice III-1 razreda, programa medicinska sestra - medicinski tehničar

Također su posjetili Centar za odgoj i obrazovanje u kojem se provodi odgoj, obrazovanje, habilitacija, rehabilitacija, radno i stručno osposobljavanje djece i mladih s teškoćama u razvoju. Centar objedinjuje osnovnu i srednju školu. Pod stručnim vodstvom pedagoginje Tatjane Kovačić, prof.reh. učenici su obišli ustanovu, a prisustvovali nastavi u razrednom odjelu dipl.def., Brigite Filipović Papić.

U Osnovnoj školi Gornja Vežica učenici su bili gosti u odjelu produženog stručnog postupka za učenike s motoričkim teškoćama, gdje su dobili uvid u rad stručnjaka na tom odjelu: fizioterapeuta Domagoja Babića, medicinske sestre Kate Lopar koja je učenicima približila djelokrug rada medicinske sestre –tehničara na takvom radnom mjestu te prof. Mirjane Stojnović, prof.reh., profila –logoped. Prof. Tatjana Brumen Marčina prikazala je program i način rada ovog odjela, kao učitelj stručnjak rehabilitacijskog profila.

Učenike je u učionici pripremala i na terenskoj nastavi vodila Daniela Depolo, prof.reh.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 6. 6. 2012.