Nagrade Grada najboljim učenicima i nastavnicima

U Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku, u četvrtak, 23. travnja 2009. dodijeljene su nagrade učenicima i njihovim mentorima za posebna postignuća na državnim i međunarodnim natjecanjima. Iz naše škole nagradu su primili: Nedmira Salibašić, IV-2, Neiro Bilajac, IV-5, Srđan Topalović, IV-5, Romina Matejčić, III-6, Marta Juretić, III-6 te njihova mentorica Irena Eisenkohl Novaković, VMS za osvojeno prvo mjesto na međunarodnom natjecanju. Monika Stipetić, II-6 i njezin mentor dr.sc. Marinko Lazzarich, prof. za sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano 2008 te Ana Uhač i njezina mentorica Marija Bosić, viši zubotehničar za osvojeno treće mjesto na državnom natjecanju "Schola medica 2008" u programu zubotehničar. kroz program je vodio Theodor de Canziani, prof.

Pogledaj u foto-galeriji

Za osvojena prva mjesta Grad je dodijelio novčane nagrade po 2.000 kuna za mentore i jednako toliko za učenike, za drugo mjesto mentori su dobili 1.500 kuna, a učenici po 1.000 kuna, dok su trećeplasirani učenici dobili iznos od 500 kuna te njihovi mentori po 1.000 kuna.

Riječki gradonačelnik mr.sc. Vojko Obersnel istakao je na 10. po redu svečanosti uručenja nagrada osnovcima i srednjoškolscima te njihovim mentorima za posebna postignuća na međunarodnim i državnim natjecanjima, susretima i smotrama u prošloj školskoj godini, a koje već tradicionalno dodjeljuje Grad Rijeka da učitelji otvaraju vrata, ali da oni koji uče moraju kroz ta vrata ući sami.

Za osvojeno prvo mjesto na međunarodnom 37. državnom natjecanju mladeži Crvenog križa u Mađarskoj nagrađeni su: Nedmira Salibašić, IV-2, Neiro Bilajac, IV-5, Srđan Topalović, IV-5, Romina Matejčić, III-6, Marta Juretić, III-6 i njihova mentorica Irena Eisenkohl Novaković, VMS. Nagradu i priznanje uručili su im riječki gradonačelnik mr.sc. Vojsko Obersnel i članica poglavarstva Grada Rijeke zadužena za školstvo mr.sc. Edita Stilin.

Za sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano 2008, nagradu su primili Monika Stipetić, II-6 razred i njezin mentor dr.sc. Marinko Lazzarich, prof. Nagradu su im uručili članica poglavarstva Grada Rijeke zadužena za školstvo mr.sc. Edita Stilin i pročelnica Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo Branka Renko Silov, prof.

Za osvojeno treće mjesto na državnom natjecanju "Schola medica 2008" u programu zubotehničar, nagradu su primili Ana Uhač i njezina mentorica Marija Bosić, viši zubotehničar. Nagradu su im uručile članica poglavarstva Grada Rijeke zadužena za školstvo mr.sc. Edita Stilin i pročelnica Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo Branka Renko Silov, prof.

Iz područja sporta nagradu je primila rukometna ekipa Učeničkog doma Podmurvice za osvojeno drugo mjesto na državnoj domijadi čija je članica i učenica naše škole Bruna Babić, III-6 razred. Nagradu za osvojeno drugo mjesto na državnom natjecanju kao članica gimnastičke ekipe primila je Izabela Uzelac, I-8 razred.

Kroz program je vodio Theodor de Canziani kao Galileo Galilei, budući je ovo godina posvećena astronomiji, a u kulturno umjetničkom programu nastupili su članovi plesne skupine RI-dance iz Doma mladih.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 24. 4. 2009.