Akcija "AKO PIJEŠ ALKOHOL NE VOZI"

Učenici Medicinske škole u Rijeci smjer medicinska sestra –tehničar opće njege :Tara Trošelj, Stela Macolić, Darija Stošić, Magdalena Majer, Edi Vučić, Ivana Šverko, Tamara Radujko, Duje Matić, Monika Pribanić, Kristina Mrkalj, Marija Janeš, Arnela Jakupović, Lorena Jakus, Elizabeta Kolar, Martina Levanić u organizaciji nastavnika zdravstvene njege Dijane Vidljinović, Sintije Kostadine, Ivane Vukonić, Kristina Šorić i Željka Kukića , sudjelovali u javno zdravstvenoj akciji „AKO PIJEŠ ALKOHOL NE VOZI“. Akcija se održavala na Viškovu u povodu Matejne 2017.

Manifestacija „Matejna” ime je dobila po zaštitniku župe i mjesta, svetom Mateju. Slavi se svake godine 21. rujna, a u 2017. godini proslavit će se 25. po redu “Matejna”. Od lokalnog događanja prerasla je na razinu regionalnog događanja na kojem se svojim programima predstavljaju sve udruge s područja Općine Viškovo, ali nastupaju i najpoznatije zvijezde estrade. Ove godine to su bili Klapa Rišpet i grupa Vigor 22. rujna, TBF 23. rujna i Maja Šuput 24. rujna. Učenici su mjerili količinu alkohola u izdahnutom zraku zainteresiranim vozačima. Vozači koji su imali pozitivan rezultat iznad dozvoljene zakonske razine od 0,5 ‰ upozoreni su crvenim kartonom (Slika broj 1.- upozorenje). Svi vozači koji su bili negativni ili u dozvoljenom zakonskom okviru dobili su zeleni karton ( Slika broj 2.- zeleni karton). Svaki vozač sa zelenim kartonom upućen je na štand medicinske škole gdje je dobio prigodni poklon. Učenici su na taj način djelovali savjetodavno promovirajući svoju struku i školu.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 25. 9. 2017.

« Prosinac 2017 »