Vježbe u specijalnoj bolnici "Dr. Nemec"

Učenici IV-4 razreda, smjer fizioterapeutski tehničar, Medicinske škole u Rijeci realizirali su vježbe iz fizioterapije ortopedskih bolesnika u Specijalnoj bolnici "dr. Nemec".  Specijalna bolnica "Dr. Nemec" u Matuljima kraj Opatije vrhunska je ustanova posvećena liječenju ozljeda i bolesti lokomotornog aparata. Stručni tim liječnika i kirurga i drugih zdravstvenih djelatnika koristi najnovije kirurške tehnike u liječenju pacijenata te osigurava brz i učinkovit postoperativni oporavak. Prioritetni je cilj bolnice odabrati individualni terapijski pristup svakom pojedinom pacijentu. Denis Dobravac, bacc. physioth. i prof. reh. našim je učenicima održao dvije vrhunske radionice: operacijski i rehabilitacijski pristupi kod rekonstrukcije ACL i rehabilitacija nakon ugradnje umjetnog zgloba kuka. Zahvaljujemo cijenjenom kolegi na sjajnim radionicama i na trudu uloženom u njihovu pripremu. Zahvaljujemo, naravno, i profesoru Nemecu koji je podržava suradnju naših dviju ustanova. Radionice su u pratnji nastavnice strukovnih predmeta Jasmimke Hržić - Grubelić održane tijekom travnja i svibnja 2017.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 4. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »