Simpozij "Osigurajmo zdravu hranu"

Učenici IV-2 razreda, programa medicinska sestra - tehničar opće njege, sudjelovali su s profesoricom Tatjanom Holjević na Simpoziju pod nazivom "Osigurajmo zdravu hranu" (Food Safety), povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, u četvrtak, 9 travnja 2015. na Medicinskom fakultetu u Rijeci. Simpozij je organizirao Odjel socijalne medicine nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ. Obzirom da je ovogodišnji krovni moto Svjetske zdravstvene organizacije "Osigurajmo zdravu hranu" (Food Safety), ovim simpozijem se želi doprinijeti kako osvješćivanju važnosti zdrave prehrane u promicanju zdravlja i prevenciji bolesti, tako i važnosti sigurnosti hrane. Učenici i profesorica Tatjana Holjević slušali su predavanja I. Sekcije "(Pre)hranom do zdravlja".

Predavači i predavanja I. Sekcije "(Pre)hranom do zdravlja"

- prof.dr.sc. Davor Štimac, dr.med., sanacijski upravitelj KBC-a Rijeka, Predsjednik Hrvatskog društva za debljinu HLZ-a: "Debljina: problem današnjice - bolest sutrašnjice"
- prof.de.sc. Alen Ružić, dr.med., prof.dr.sc. Luka Zaputović, dr.med., dr.sc. Teodora Zaninović-Jurjević, dr.med., Zavod za kardiovaskularne bolesti, Klinika za internu medicinu, KBC Rijeka: "Pretilost i kardiovaskularno zdravlje: više od čimbenika rizika"
- doc.dr.sc. Sandra Pavičić Žeželj, dipl.san.ing., voditeljica Odsjeka za unapređenje prehrane, Zdravstveno-ekološki odjel, NZZJPGŽ: "Zdrava prehrana predškolaca"
- izv.prof.dr.sc. Greta Krešić, dipl.ing. (1), mr.sc. Kristina Dankić (2), prof.dr.sc. Igor Kardum, prof.psih. (3), (1) Katedra za hranu i prehranu, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Opatija, Sveučilište u Rijeci, (2) Odjel gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Rijeke; (3) Katedra za biološku psihologiju, psihologiju ličnosti i kliničku psihologiju, Odsjek za psihologiju, Filozofski fakultet, Sveučilište u Rijeci: "Kako naučiti dijete pravilnoj prehrani? Priručnik za roditelje - Jedi kao ja"
- dr.sc. Tatjana Čulina, dr.med., Odsjek za prevenciju poremećaja hranjenja i pretilosti, Odjel školske i sveučilišne medicine, NZZJZPGŽ: "Centri za mlade - savjetovališta otvorenih vrata: uloga u prevenciji poremećaja hranjenja"
- mr.sc. Frano Mika, dr.med., Rukovoditelj Odjela zdravstvenog sistema Saipem S.p.A.: "H-faktor - primjer dobre prakse"

objavio: Mirjana Lončar   datum: 9. 4. 2015.