preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Vijesti

Radionice za razrednike

U srijedu i četvrtak, 27. i 28. ožujka 2013. održane su radionice za radzrednike pod nazivom "Kako se nositi s konfliktnim situacijama?" koje je organiziralo Društvo za kibernetiku psihoterapije. Izvoditelji programa bili su Ivana Rede, dipl.psih., psihoterapeut i Mauro Lacovich, dipl.psih., psihoterapeut.


U drugoj grupi, srijedu i četvrtak, radionicama su nazočili: Radovan Šoljaga, ravnatelj, Dijana Frank, psihologinja, Mirjana Lončar, voditeljica, Danijela Rogić, razrednica I-4 razreda, Saša Bačić Stanišić, razrednica II-2 razreda, Mirna Vitković, razrednica II-3 razreda, Slavenka Žuža, razrednica II-6 razreda, Božica Vičević, razrednica III-3 razreda, Josip Brusić, razrednik III-7 razreda, Kata Krivičić, razrednica IV-1 razreda, Heli Kompanjet, razrednica IV-2 razreda, Goran Kauzlarić, razrednik IV-3 razreda, Jasminka Hržić Grubelić, razrednica IV-4 razreda, Milvija Kokić Baćac, razrednica IV-5 razreda i Nevena Kotri, razrednica IV-7 razreda.

Društvo za kibernetiku psihoterapije od 1996. godine kontinuirano provodi programe rada sa srednjoškolskim učenicima i njihovim profesorima, usmjerene na razvoj komunikacijskih vještina i bolje razumijevanje različitosti, a time i na prevenciji nasilnih i drugih oblika rizičnih ponašanja. Na temelju dosadašnjeg rada s profesorima, prepoznaju visoku razinu izloženosti stresnim situacijama, a često i nasilnim oblicima ponašanja.

Svrha ovog programa bila je usavršiti vještine i znanja neophodne za rješavanje konflikata kroz iskustveni rad na osobnim ishodima i konkretnim problemskim situacijama usmjeravati se na učenje opažanja komunikacijskih obrazaca, uočavanje razlika između subjektivnih interpretacija sudionika te na stvaranje konteksta za nova moguća rješenja izlaženjem iz naučenih obrazaca razumijevanja i ponašanja. Učesnicima su  prezentirani neki od djelotvornih modela grupnog rješavanja problema, s naglaskom na važnost dijeljenja i međusobne podrške u grupi. Takođe, sudionici radionica upoznali su se s nekim metodama relaksacije i redukcije stresa.

Navedeni sdaržaji obrađeni su kroz grupni rad, rad u parovima, iskustvenim vježbama, diskusijom i razgovorom tijekom dvije radionice, svaka u trajanju od pet školskih sati.

 



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Mirjana Lončar   datum: 27. 3. 2013.

 

Dragi korisnici,

za potpuni pristup našim stranicama koristite CARNet-ove korisničke podatke. Podatke možete zatražiti kod svog web administratora u školi.

 

P.S. Ako se ne logirate ostajete bez sadržaja dostupnog registriranom korisniku.

  

    

Medicinska škola u Rijeci ima razvijenu misiju koja je proizašla iz duge i bogate medicinske prakse u Gradu Rijeci koja je formirala visoko kvalitetnu obrazovnu instituciju za potrebe zdravstvenih kadrova unutar Republike Hrvatske . Škola ima regionalni i nacionalni značaj. Medicinska škola u Rijeci obrazuje zdravstvene brandove u suvremenom hrvatskom odnosno europskom okruženju prema potrebama tržišta rada.

Ravnatelj

Alen Vukelić,dr.med.

 

Od 7. rujna 2015. godine smo u novoj vlastitoj zgradi u secesijskom stilu na adresi Braće Branchetta 11a između Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te Fakulteta zdravstvenih studija u Rijeci.U neposrednoj blizini nalazi se i naš drugi objekt u sklopu KBC-a na adresi Cambierieva 17. 

 


e-Dnevnik

Korisni linkovi
Poučavanje

Potvrde

Ministarstva
 • MZO

Agencije
 • AZOO
 • ASOO
 • NCVVO

Upisi u srednju školu

Projekti

Info


EMA


Katalog knjižnice

Tražilica

Anketa
Želim se upisati u smjer:














preskoči na navigaciju