Božićno skazanje i uprizorenje živih jaslica

U utorak, 18. prosinca 2012. u Domu Caritasa na Škurinju članovi Zajednice Krista Kralja i podmlatka "Samuel" imali su božićno skazanje s uprizorenjem živih jaslica "Slava, slava na visinama". Iz naše škole u scenskom prikazu sudjelovali su Ivan Seletković, III-5, Lisa Tomljanović, III-5 i Claudia Avdić, IV-5 razred.

Slavio se Isusov rođendan, slavilo se utjelovljenje Riječi zbog ljubavi Božje prema ljudima, miljenicima njegovim te se ta ljubav naviještala po ljubavi Zajednice svima. Svečanost su uveličali riječki nadbiskup mons.dr. Ivan Devčić, ravnatelj caritasa mons. Nikola Uravić, nadbiskupijski vikar vlč. Matija Matičić i ravnatelj Doma "Izvor" u Selcu Nikica Sečen s djelatnicima i štićenicma. Nakon ulaska Betlehemskog svjetla, kojeg su unjeli Lisa i Ivan, proslava je započela nastupom obitelji s djecom koji su zajedno pjevali i svirali prigodne božićne pjesme. Nakon scenskog prikaza Isusovog rođenja najmlađi sudionici oduševili su se uprizorenjem živih jaslica i "malim Isusićem". Prigodno se održao i Božićni sajam koji je imao cilj prikupiti sredstva za pomoć najpotrebnijima.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 21. 12. 2012.