Parlaonica na temu "Ukidanje zaključnih ocjena na polugodištu"

Povodom Dana Medicinske škole u Rijeci u utorak, 23. listopada 2012. održana je parlaonica na temu "Ukidanje zaključnih ocjena na polugodištu". Parlaonicu je pripremila i vodila Marica Gašo, prof., voditeljica Debatnog kluba, a sudjelovali su učenici, nastavnici i ravnatelj.

Povodom Dana Medicinske škole u Rijeci održana je debata na temu Ukidanje zaključnih ocjena na polugodištu. Tema je vrlo aktualna i za učenike i nastavnike tako je svih šezdeset minuta koliko je trajala rasprava bilo vrlo konstruktivna, dinamična i zanimljiva. I učenici i profesori su pronašli puno argumenata koji govore u prilog ukidanja zaključnih ocjena na polugodištu:

• Smanjena razina stresa
  • Kvalitetnije odvijanje nastave kroz usvajanje novog gradiva
  • prvo polugodište traje kraće te ocjene nemaju jednaku težinu onima zaključenim na kraju godine
  • ispravljanje loših ocjena na početku drugog polugodišta troši vrijeme koje bi se kvalitetnije provelo u ponavljanju i obrađivanju novog gradiva ..

Svi su zadovoljno zaključili kako su se učenici i nastavnici složili da je ukidanje zaključnih ocjena na polugodištu olakšavajuće i motivirajuće i za jedne i za druge jer prije svega treba učiti zbog znanja, a onda do kraja školske godine iz svih predmeta će učenici biti redovito praćeni i ocjenjivani te će zaključna ocjena biti realna i objektivna.

U debati su sudjelovali učenici i nastavnici: Adriana Štefan, IV-4, Anđela Josipović, IV-4, Romana Gagić, IV-1, Monica Stanišić, IV-6, Pegi Pavletić, IV-6, Matea Polić, IV-6, megi Pavletić, IV-3, Matej Grenko, IV-3, Chiara Butorac, II-8, Sara Horvat, II-8, Edin Melkić, II-8, Lara i Barbara Lukežić, II-8, Antonela Badurina, II-8, Doris Barnjak, II-8, Mia Brajković, II-4, Clara Coslovich, II-6 te nastavnici Milena Jelovčić, Alen Vukelić, Dunja Frković, Silvana Bićanić, Silvia Barnjak, Sanda Klarin, Elda Karadža, Sanja Orešković, Diana Frank te ravnatelj medicinske škole u Rijeci Radovan Šoljaga.

Raspravu pripremila i vodila Marica Gašo, voditeljica Debatnog kluba.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 27. 10. 2012.