Humanitarne akcije na Korzu

Obilježavajući Dane Medicinske škole u Rijeci na Korzu je održana humanitarna akcija mjerenja krvnog tlaka i šećera u krvi građanima Rijeke, edukacija zdravog života, uloge fizioterapeuta u zdravom starenju, edukacija o prevenciji iliječenju bolesti biljnim čajevima, edukacija o oralnoj higijeni, prikaz oživljavanja i prezentacija uređivanja pasa. U nastavku video uradak s Korza, a fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

U akciji promocije uloge fizioterapeuta u zdravom starenju sudjelovali su učenice IV-4 razreda, programa fizioterapeutski tehničar: Tina Cvitković, Nora Bačić, Arnisa Aličajić, Ivana Vidaković, Lana Tadejević, Dajana Mijočević, Marinela Krbavac i Ivana Žgrablić. Učenice su pripremile i vodile Aleksandra Mihelčić, prof. i Gabrijela Švarcer, VFT. Anketirano je 242 građana starije dobi. Analiza ankete pokazala je da ih se 166 bavi nekakvom tjelesnom aktivnošću, a 76 se ne bavi nikakvom aktivnošću. Starija populacija se najviše bavi šetnjom, poslovima u vrtu i plivanjem. bave se i trčanjem, vožnjom bicikla i planinarenjem.

Akciju promocije zdravog života pripremile su i vodile Jadranka Lučić, VMS i Elda Karadža, prof. Sudjelovale su učenice III-1 i III-2 razreda programa medicinska sestra - tehničar opće njege: Ana Grdić, III-1, Daniela Rajak, III-1, Kristijana Brtan, III-2 i Eva Crepulja, III-2 razred.

U akciji promocije uređenja pasa sudjelovali su svi učenici I-3 i III-3 razreda programa veterinarski tehničar. Učenike su pripremile i vodile Božica Vičević, dr.vet.med. i Martina Weinberger Viljušić, dr.vet.med.

Svoje pse za demonstraciju uređivanja pasa dovele su učenice Tea Marohnić, I-3, Valentina Tigani, I-3, Viktoria Konjarević, I-3Manda Brajković, III-3 razred.

Akciju mjerenja krvnog tlaka građanima Rijeke pripremila je i vodila Daniela Depolo, prof., a sudjelovale su učenice IV-1 razreda, programa medicinska sestra - medicinski tehničar: Katarina PrimoracEna MavrinacDora Ban i Ana-Marija Spinčić. Obrađeno je 154 građana kojima je izmjeren krvni tlak.

Akciju prezentacije primjene čajnih mješavina u prevenciji i liječenju bolesti pripremilaje  i vodila Maria Juretić, dipl.biok., a u akciji su sudjelovale učenice IV-6 razreda programa farmaceutski tehničar: Hana Mehonjić, Vedrana Tolić i Jasmina Bajrić.

Akciju mjerenje glukoze u krvi građanima Rijeke pripremila i vodila Kata Krivičić, VMS, a sudjelovale su učenice IV-2 razreda programa medicinska sestra - medicinski tehničar: Andrea Katava, Sara Sušanj, Jasmina Rekanović i Ivana Marić. Obrađeno je 148 građana kojima je izmjeren šećer u krvi.

Akciju prikaz oživljavanja pripremila je i vodila Herta Lubiana, VMS, a sudjelovali su učenici IV-1 razreda programa medicinska sestra - medicinski tehničar: Anja Ivković,          Barbara VidakovićGoran Linić Ivana Filipović.

Akciju promocije oralnog zdravlja pripremio je i vodio Josip Brusić, dr.med.dent. Sudjelovale su učenice cijelog II-8 razreda, programa dentalna asistentica te dvije učenice III-7 razreda programa zubotehničar: Paula Aldin i Dora Kovačić.
Podijeljen je promotivni materijal, prikazana je demonstracija o četkanju zuba i održavanju oralne higijene, te je podijeljena dentalna pasta "Elmex" ovisno o namjeni i dobi korisnika.
Anketirano je 500 ispitanika anketom o oralnom zdravlju.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 23. 10. 2012.