Međunarodni Dan sestrinstva 2021.

Medicinska škola u Rijeci, Medicinska škola Pula i Medicinska škola Karlovac  pripremaju Vam online seminar povodom Međunarodnog dana sestrinstva !!

Obilježavanje Međunarodnog dana sestrinstva 2021

Međunarodni dan sestrinstva se širom svijeta obilježava 12. svibnja svake godine kako bi se sagledali doprinosi koje medicinske sestre / medicinski tehničari daju društvu. Predavanje za javnost će se održati 12.5.2021. na Zoom platformi. Molimo zainteresirane da se prijave na mail adresu dan.sestrinstva.2021@protonmail.com Ukoliko broj sudionika bude veći od 100 predavanja ćemo objaviti u fb grupi Međunarodni dan sestrinstva 2021.

Raspored predavanja: 10,00-10,05 Irena Eisenkohl Novaković, Saša Uljančić Otvaranje skupa, pozdravi domaćina i organizatora 10,05-10,30 Filip Knezović, mag. med. techn., Medicinska škola u Rijeci Saša Uljančić, mag. med. techn., mag. educ. rehab., nastavnik savjetnik, Medicinska škola u Rijeci Povijest sestrinstva 10,30-11,00 Elda Karadža, bacc. med. techn., mag. educ. rehab., nastavnik savjetnik, Medicinska škola u Rijeci Daniela Depolo, bacc. med. techn., mag. educ. rehab., nastavnik savjetnik, Medicinska škola u Rijeci Sestrinska komunikacija s pacijentima oštećena sluha, vida i kognitivnim deficitom 11,00-11,30 Vesna Čačić, bacc. med. techn., mag. educ. rehab., Medicinska škola u Rijeci Hrvatski nacionalni preventivni programi 11,30-12,00 Jelena Zorić, bacc. prim., Medicinska škola Pula Monika Buršić, mag. med. techn., Medicinska škola Pula Podizanje svijesti o važnosti redovitih odlazaka na ginekološke preglede 12,00-12,30 Vanja Marković, mag. med. techn., Medicinska škola Karlovac Destigmatizacijske intervencije 12,30-13,00 Anja Dević, mag. med. techn., Medicinska škola Pula Zaštita mentalnog zdravlja trudnica u doba pandemije 13,00-13,30 Snježana Svitlić-Budisavljević, dipl. med. techn., nastavnik savjetnik, Medicinska škola Pula Utjecaj Covida 19 na dojenje 13,30-14,00 Sanja Benazić-Kliba, mag. med. techn., Medicinska škola Pula Utjecaj pandemije na adolescente 14,00-14,30 Kristina Majer Čekada, bacc. med. techn., Medicinska škola Pula Pretilost kod djece i adolescenata 14,30-15,00 Kristina Šorić, bacc. med. techn., Medicinska škola u Rijeci Celijakija: bolest brojnih lica 15,00-15,30 Kristina Semeš Pajić, mag. med. techn., Medicinska škola u Rijeci Previjanje i toaleta rane 15,30-15,50 Ivana Martinović, mag. med. techn., Medicinska škola Karlovac Prva pomoć i osnovno održavanje života 15,50-16,00 Irena Eisenkohl Novaković, bacc. med. techn., nastavnik savjetnik, Medicinska škola u Rijeci .Evaluacija skupa.

Poštovani svi,
ponosno predstavljamo video lekcije predavanja Simpozija povodom Međunarodnog dana sestrinstva 2021. u organizaciji Medicinske škole u Rijeci, Medicinske škole Pula i Medicinske škole Karlovac.
Povijest sestrinstva
Hrvatski nacionalni preventivni programi
Podizanje svijesti o važnosti redovitih odlazaka na ginekološke preglede
Destigmatizacijske intervencije
Zaštita mentalnog zdravlja trudnica u doba pandemije
Utjecaj Covida 19 na dojenje
Utjecaj pandemije na adolescente
Pretilost kod djece i adolescenata
Celijakija: bolest brojnih lica
Previjanje i toaleta rane
Prva pomoć i osnovno održavanje života
Aa

objavio: Alen Vukelić   datum: 30. 4. 2021.