E-Medica

Projekt “E-medica” predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola Republike Hrvatske, a temelji se na izradi edukativnog portala svih zdravstvenih škola RH. Njegov je osnovni cilj povezivanje zajednice zdravstvenih škola, međusobna razmjena nastavnih sadržaja, komunikacija i promicanje korištenja informacijsko-komunikacijske tehnologije u svakodnevnom edukacijskom procesu.

Danas se projekt  “E-medica” realizira pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNeta, a godišnje u njemu sudjeluje oko 300 učenika i nastavnika iz 35 srednjih škola iz Hrvatske i inozemstva.

U okviru projekta učenici realiziraju oko 40-45 zajedničkih učeničkih projekata, tridesetak učeničkih razmjena i desetak video konferencija u tijeku školske godine.

Osim službene stranice vijesti se objavljuju i na Facebook stranici. Mnoštvo izlaganja sa Smotri možete pregledati i na Carnetovim stranicama Meduza.

Terapijski učinak životinja na zdravlje ljudi

Dana 28. travnja 2024.godine u sklopu projekta E-medica i teme "Terapijski učinak životinja na zdravlje ljudi" bili smo pozvani na razmjenu iskustava u Medicinsku školu Ante Kuzmanića Zadru. Tom prilikom smo posjetili udrugu za terapijsko jahanje .Vlasnica udruge nam...