Aktivnosti i ishodi školskog kluba Zdravi bili

Školski klub Zdravi bili ove je školske godine organizirao i prezentirao virtualnu izložbu pod naslovom Zdravi bili – izložba edukativnih plakata na temu borbe protiv pandemije Covid-19. U projekt su  bili uključeni učenici završnih razreda Medicinske škole u Rijeci: IV-5 smjer sanitarni tehničar/sanitarna tehničarka i V-1 smjer medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege.

Nakon što je učenicima upućen poziv i date upute za izradu digitalnih plakata, izrade plakata te odabira 15 najuspješnijih po prosudbi Povjerenstva za odabir najuspješnijih plakata kreirana je virtualna izložba. Učenici IV-5 i V-1 razreda mogli su glasovati (Forms aplikacija) za najbolji uradak. Istovremeno je Povjerenstvo odabralo dva najuspješnija plakata po vlastitom odabiru.

Tri najbolja plakata su tiskana te izložena u predvorju škole zajedno s malim plakatima/letcima preostalih 12 uradaka iz virtualne izložbe.

Krajem veljače odlučili smo 15 učenika čiji su plakati izabrani za virtualnu izložbu odvesti u posjet „pravoj“ izložbi u Muzej moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci čiji postav je činila izložba 51000 Baltazargrad. Učenici su pokazali veliki interes i radost odgledanim postavom.

Na kraju, učenicima su uručeni simbolični pokloni: svaki učenik je dobio svoj plakat (pobjednici su dobili veliki plakat, a svi ostali učenici mali), kemijsku olovku i slatkiš.

Naši učenici su pokazali visoku razinu kreativnosti i stručnosti i digitalni plakati im izgledaju vrlo profesionalno.

Zdravstveno-odgojne aktivnosti neizostavni su dio  svakodnevnih radnih aktivnosti zdravstvenih djelatnika. Učenike treba usmjeravati i podučavati praktičnim i suvremenim alatima u zdravstveno-odgojnom radu. Mini projekt „Virtualna izložba Zdravi bili” uspješan je pokazatelj postizanja ishoda učenja iz područja zdravstvenog odgoja. Entuzijazam i zadovoljstvo učenika i nastavnika tijekom provođenja aktivnosti i konačnim rezultatom važan je u procesu samoostvarenja istih. Nastavnici i učenici su u izvannastavnim aktivnostima „na istoj strani” što olakšava usvajanje znanja i vještina.

Dunja Frković i Elda Karadža

Priloženi dokumenti:
zdravi_bili_izvjesce.docx (6.30 MB)

objavio: Alen Vukelić   datum: 16. 3. 2021.