Virtualni muzej Medicinske škole u Rijeci

Poštovani ,
pred vama se nalazi virtualna izložba Zdravi bili! nastala u suradnji s učenicima 4-5 i 5-1 razreda Medicinske škole u Rijeci. Učenicima smo uputili poziv za sudjelovanjem u zdravstveno-odgojnoj akciji izrade edukativnih postera na temu Covid-19. O izradi postera u digitalnom okruženju učenici su dobili detaljne upute, dok im je prepušteno sadržano oblikovanje postera. Odaziv je bio velik, stiglo nam je 39 učeničkih uradaka. Povjerenstvo za odabir najboljih postera činili su Alen Vukelić, Dunja Frković i Irena Eisenkohl Novaković te su prema kriterijima - sadržaj, preglednost i kreativnost izabrali 15 najuspješnijih. Cilj ove akcije jest potaknuti učenike na samostalnost u zdravstvenom odgoju, a za posjetitelje izložbe ponovna informacija o trenutnoj pandemiji te mjerama zaštite. Svima koji će virtualnu izložbu posjetiti unaprijed zahvaljujemo, a razrednicima predlažemo da je iskoriste na satovima razrednih odjela kao dio obveznog zdravstveno-odgojnog programa.

Elda Karadža i Dunja Frković, autorice izložbe.

objavio: Alen Vukelić   datum: 7. 3. 2021.