Vijesti iz medija

Zorni prikazi jednostavnog Božića

Živim jaslicama u zgradi Medicinske škole u KBC-u dočaran blagdanski ugođaj

RIJEKA – Skazanjem, živim jaslicama »Ususret mladom Kralju« praćenim kolopletom božićnih pjesama sinoć je u riječkom KBC-u u tamošnjoj zgradi Medicinske škole dočaran betlehemski božićni događaj, rođenje Isusovo.

Tromjesečni Riječanin, tako simboličnog imena – Emanuel Androić sa svojim roditeljima, mamom Ivanom i tatom Robertom, bili su Sveta obitelj, i kako su rekli, bila im je to čast. Dočarana je betlehemska štalica, ne samo jaslama i skromnošću nego i životinjama, kozama i zečevima s imanja obitelji Vičević sa Škrljeva; ispričano je Isusovo rođenje, dolazak pastira, pa i poklonstvo triju kraljeva – i glumački i čitanjem odabranih tekstova Evanđelja. Božićni događaj i ugođaj dočaran je i nizom božićnih pjesma, praćenih gitarom, trubljom, bubnjevima, a pjevali su svi okupljeni: »Svim na zemlji mir, veselje«, »Radujte se narodi«, »Djetešce nam se rodilo«. Za sve su to zaslužni, jer sve su osmislili, režirali i ispjevali, Zajednica mladih »Krista Kralja« i bend »Ruah« riječke Medicinske škole vođeni prof. Ines Turković. »Želimo pokazati jednostavan Božić, blagdan koji je izuzetan dar nama ljudima kroz Djetešce koje traži put do štalice našega srca i svih ljudi dobre volje«, poručila je prof. Turković.

M. G.

Izvor: Novi list

objavio: Josip Brusić   datum: 23. 12. 2009.