Kviz znanja u okviru programa "Živjeti zdravu mladost"

U utorak, 12. veljače 2008. u 13,15 sati u Svečanoj dvorani medicinske škole u Rijeci održan je kviz u okviru programa "Živjeti zdravu mladost", za učenike drugih razreda. Ekipe Medicinske škole u Rijeci osvojile su prvo i drugo mjesto. Prvo mjesto osvojila je ekipa iz II-1 razreda u sastavu Marija Dragičević i Martina Fićko, a drugo mjesto ekipa iz II-3 razreda u sastavu Marta Mohorić i Josipa Stepić.

Projekt  Zavoda za javno zdravstvo "Vršnjaci poučavaju o zdravom životu", program "Živjeti zdravu mladost" namijenjen je srednjoškolcima. To jenaziv posebnog progtrama Odjela školske medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije koji je namijenjen učenicima drugih razreda srednjih škola s ciljem jačanja pozitivnih osobina ličnosti, komunikacijskih i socijalnih vještina, povećanje i usvajanje znanja o spolno prenosivim bolestima,planiranju obitelji te razvoju pozitivnih stvaova prema zdravim životnim navikama. U program je do sada bilo uključeno 488 učenika iz Medicinske škole u Rijeci, Prve sušačke hrvatske gimnazije, Prve riječke hrvatske gimanzije te Gimnazije Eugen Kumičić iz Opatije. Edukacija mladih edukatora trajala je kontinuirano tri mjeseca po tri sata tjedno nakon čega je slijedila edukacija vršnjaka u svih 18 odjeljenja. Edukatori su prošli cijeli niz radionica, poput radionica o samopoštovanju i slike o sebi, o komunikacijskim vještinama, spolno prenosivim bolestima ili pak stereotipima o spolnim ulogama. nakon toga su mladi edukatori uz superviziju stručnih suradnika odradili radionica u svakom razredu te su izabrali predstvanike za završni međuškolski kviz koji se u utorak, 12. veljače 2008. održao u medicinskoj školi u Rijeci.

Medicinsku školu u Rijeci predstavljali su: Marija Dragićević i Martina Fićko iz II-1, Mateja Belan i Kristian Koso iz II-2, Marta Mohorić i Josipa Stepić iz II-3, Dajana Marinčić i Mladen Ječmenica iz II-4, Demir Ferhatović i Stefano Rudin iz II-5 i Ada Topčagić i Sandro Lukić iz II-7. Stručnu pomoć pružili su im uz mlade edukatore Diana Frank, dipl.psih., Tatjana Holjević, dr. i Esma Halepović Đečević, dr.

Prvo mjesto osvojile su Marija Dragičević i Martina Fićko iz II-1

Drugo mjesto osvojile su Marta Mohorić i Josipa Stepić iz II-3

Treće mjesto osvojila je ekipa iz Prve riječke hrvatske gimnazije.

Najbolje plasirani razred II-1 dobio je kao nagradu posjet jednoj kino predstavi.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 12. 2. 2008.