U Medicinskoj školi u Rijeci predstavljen studij medicine

U Medicinskoj školi u Rijeci učenicima završnih razreda predstavljene su mogućnosti studiranja na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, kao i mogućnosti same struke i razvoja karijere liječnika i zdravstvenih djelatnika.

Nakon uvodne riječi ravnatelja Medicinske škole u Rijeci dr.Alena Vukelića svoje izlaganje, pred prepunom dvoranom zainteresiranih učenika, ispred Medicinskog fakulteta imao je prof.dr.sc. Saša Ostojić, prodekan za razvoj i v.d. zamjenik ravnatelja KBC Rijeka, doc.dr.Tomislav Jakljević.

Svoje izlaganje, pred prepunom dvoranom zainteresiranih učenika, ispred Medicinskog fakulteta imao je prof.dr.sc. Saša Ostojić, prodekan za razvoj i v.d. zamjenik ravnatelja KBC Rijeka, doc.dr.Tomislav Jakljević.

Nakon uvodne riječi dr.Alena Vukelića, ravnatelja Medicinske škole, mogućnosti studiranja na Medicinskom fakultetu kroz studij medicine, dentalne medicine i sanitarnog inženjerstva, predstavio je prodekan Saša Ostojić. Poručio je učenicima da strukovna srednja škola ne treba predstavljati vrh njihove ambicije te da slobodno mogu željeti više i shodno tome upisati medicinu.

„Jer ako imate želju, imate i snagu u sebi da tu želju ostvarite. Vi ste generacija koja će mijenjati svijet na bolje, a velike mogućnosti za to pruža upravo struka koju ste odabrali. Medicinska škola stvara odličan uvod u daljnji svijet medicine i ako se odlučite za studiranje na medicini imate čak i određenu prednost u odnosu na ostale, jer imate predznanje, a ovo je prilika da idete dalje i razvijate svoje sposobnosti te na najbolji mogući način pomažete ljudima da budu ili postanu zdravi.“ poručio je profesor Ostojić. Podijelio je i svoje osobno iskustvo te rekao kako je specijalizaciju i doktorat pripremao u inozemstvu, ali se ni trenutka nije dvojio gdje bi želio živjeti i raditi.

“Ovdje je raj, samo nam treba bolja organizacija i više optimizma“, zaključio je.

Doc.dr. Tomislav Jakljević, kao v.d. zamjenik ravnatelja KBC-a Rijeka, okupljenim učenicima predstavio je sustav i rad KBC-a Rijeka, koji broji najviše radnih mjesta na području PGŽ-a, a ujedno i najveća nastavna baza Medicinskog fakulteta.

Upravo tu studenti stječu svoja iskustva iz klinike i kliničkih predmeta, a doc.dr. Jakljević, po specijalizaciji intervencijski kardiolog, govorio je i o svojoj struci i poslu koji obavlja kao liječnik. Posebno je naglasio da je i sam nekada bio učenik medicinske škole te je kao medicinski tehničar upisao medicinu nošen željom da postane liječnik. Također je dio specijalizacije i subspecijalizaciju obavio u inozemstvu, ali zadovoljan je što živi i radi u svom kraju. Istaknuo je da su se učenici ove škole već odlučili za zdravstvenu struku, a daljnje školovanje i usavršavanje pomoći će im da postignu više ciljeve. KBC treba medicinare, liječnike i stručnjake svih profila, a medicini predstoji i daljnji ubrzani napredak.

„Naše zgrade jesu stare, ali unutra imamo najsuvremeniju opremu i izvrsne stručnjake. Izvrsnost i značajan iskorak u kvaliteti liječenja i dalje će nam biti na prvom mjestu. Mi smo došli osnažiti vaše ambicije. Daljnje učenje gledajte kao obogaćivanje, medicinu kao znanost i struku gdje na najbolji mogući način pomažete ljudima, a gdje ima volje ima i načina za postizanje ciljeva, pa neka to bude upis na medicinu“, zaključio je docent Jakljević.

objavio: Alen Vukelić   datum: 2. 2. 2019.