Medicinska škola u Rijeci glavni je partner regionalnog Centra kompetentnosti iz područja zdravstva u regiji

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije"Uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju kao podrška procesu reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja."​

18.prosinca 2018.godine u prostorijama Primorsko goranske županije održan je radni sastanak povodom izrade projektnih prijava na natječaj "Uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju kao podrška procesu reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja."
Na sastanku su dogovorene aktivnosti vezane za pripremu projekta uspostave regionalnog Centra kompetentnosti iz područja zdravstva u regiji, koji čine Medicinska škola Ante Kuzmanića u Zadru, kao nositelj projekta i Medicinska škola u Rijeci kao glavni partner.
Definirani su svi slijedeći koraci u pripremi navedenog projekta, kao i sve radnje koje je potrebno poduzeti kako bi prijava Centra kompetentnosti ostvarila potporu bespovratnih sredstava temeljem prijave na otvoreni natječaj koji je otvoren do kraja rujna 2019. godine. Na sastanku su prisustvovali pročelnica UO za odgoj i obrazovanje PGŽ mr.sc.Edita Stilin, pročelnik UO za odgoj i obrazovanje Zadarske županije Ivan Šimunić, ravnatelj Medicinske škole Ante Kuzmanića iz Zadra Davor Vidaković, prof., predstavnici regionalnih razvojnih agencija iz navedenih županija, te iz naše škole predsjednica Školskog odbora Nensi Aramincic, mag.med.lab.diagn., te ravnatelj Medicinske škole u Rijeci Alen Vukelić, dr.med.
Ukupan raspoloživi iznos bespovratnih sredstava ovog projekta za dodjelu u okviru ovog poziva je 563.294.117,66 HRK za 25 Regionalnih centara kompetentnosti .

objavio: Alen Vukelić   datum: 21. 12. 2018.