Nagrađeni najbolji učenici i njihovi mentori

Svečanim prijemom učenika i njihovih mentora koji su u školskoj 2016./2017. godini na natjecanjima i smotrama u znanju, vještinama i sposobnostima osvojili prvo mjesto na državnoj i međunarodnoj razini, Primorsko-goranska županija još je jednom istaknula važnost vrednovanja izvrsnosti u procesu obrazovanja.
Iz Medicinske škole u Rijeci, na naš ponos, imamo dva državna prvaka. Na državnom natjecanju "Schola medica 2017" u programu dentalni tehničar/dehničarka državna prvakinja je Mima Sorić iz IV-7 razreda, mentorica Marija Bosić. Državna prvakinja u programu veterinarski tehniačar/tehničarka je Sara Kopljar iz III-3 razreda, mentorica Nensi Araminčić.

Župan Zlatko Komadina, zamjenica župana Marina Medarić i pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin uručili su prigodne darove učenicima i mentorima osnovnih i srednjih škola te Saveza školskih sportskih društava s područja Primorsko-goranske županije.
Ove godine nagrađeno je 238 učenika i 78 mentora u natjecanjima znanja, plesa, glazbe i sporta. Od toga je 60 nagrada u međunarodnim natjecanjima. Učenici dolaze iz 20 srednjih škola i 19 osnovnih škola.
Župan Zlatko Komadina istaknuo je da nije dovoljno brinuti samo o školskoj infrastrukturi, već treba brinuti i o učenicima i učiteljima.
"Imamo sjajne učitelje koji odgajaju našu mladost, što je rezultiralo s ovih nekoliko stotina djece koji su bili najbolji na raznim natjecanjima. Nama je ljudski jednom godišnje naći se i reći im hvala, a to je njima poticaj za daljnji rad", poručio je Komadina.
U svom obraćanju prisutnima, župan je naglasio da su mladi pokretači i budućnost društva, a zato je važno ulagati u obrazovanje i poticati izvrsnost, u čemu će Primorsko-goranska županija i dalje pomagati.
"Dragi učenici, interes za uspjehom te želja za napredovanjem neka vam i dalje bude vodilja tijekom nastavka školovanja, a i dalje na životnom putu. Nikada nemojte odustati te neprestano potičite svoju kreativnost i znanje", poručio je župan.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 9. 6. 2017.

« Studeni 2017 »