Gospodarenje medicinskim otpadom

U  utorak, 23. svibnja 2017. učenici 3-5 razreda, programa zdravstveno-laboratorijski tehničar/ka i 3-6 razreda, programa farmaceutski tehničar/ka sudjelovali su na radionici Gospodarenje medicinskim otpadom održanoj na Medicinskom fakultetu u Rijeci.

Predavač plenarnog dijela bio je prof.dr.sc. Luka Traven a kroz radionicu učenike su vodili Nikolina, Kruno i Iva, studenti diplomskog sveučilišnog studija sanitarnog inženjerstva. Učenici su proaktivno i vrlo konstruktivno pokušali dati odgovor kako savjesnije i učinkovitije, osim u laboratoriju, i u domaćinstvu, školi i našem gradu zbrinuti sav stvoreni otpad. Pozvani su i na kongres kao i na daljnju suradnju. U pratnji učenicima bili su profesori Nensi Araminčić, mag. med. lab. diagn., Slavica Briševac, mag. pharm. i Nikola Lazić, dr. med. Na kraju ovog vrlo poučnog druženja učenici su dobili prigodne poklone.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 25. 5. 2017.

Josip Brusić, dr.

« Lipanj 2017 »