Feel EWos radionica u Medicinskoj školi u Rijeci

U prekrasnoj konferancijskoj dvorani nove zgrade Medicinske škole u Rijeci na adresi Braće Branchetta 11a u suradnji sa Sportskim savezom osoba s invaliditetom Grada Rijeke i Boćarskog kluba osoba s invaliditetom „Pulac“ 4.11.2016. održana Feel EWos radionica „ZaVolontiraj se!““.

fotogalerija:

Radionica je održana za učenike-volontere 8. Riječkih sportskih igara za djecu s teškoćama u razvoju, koje su se održale 23. rujna ove godine, u sklopu obilježavanja Europskog tjedna sporta odnosno u sklopu projekta Families Live European Week of Sport (FeEL EWoS) – projekta kojega sufinancira Europska unija i 3. kola boćarskog Prvenstva Hrvatske za osobe s invaliditetom u organizaciji BKOSI „Pulac“ održanog 24. rujna 2016. Kao posebna gošća, radionicu je obogatila Predsjednica Sportskog saveza osoba s invaliditetom Grada Rijeke, najtrofejnija hrvatska paraolimpijka gđa. Milka Milinković.

Gospođa Milinković je učenicima, na temelju vlastitog iskustva, opisala potrebitost fizioterapeutske te opće medicinske struke u rehabilitaciji paraplegičara i ostalih osoba s invaliditetom. Njezina životna priča i iskričava osobnost kojom prevladava životne prepreke pobudila je interes prisutnih te su se zaredala pitanja o važnosti bavljenja sportom i nužnosti sporta kao rehabilitacijskog sredstva. Na radionici se ukazala prilika da Sportski savez osoba s invaliditetom Grada Rijeke, BKOSI „Pulac“ i Medicinska školi u Rijeci potvrde svoju suradnju razmijenom zahvalnica. Zahvalnice je, u ime učenika, primio ravnatelj Medicinske škole u Rijeci Alen Vukelić, dr. koji naglašava da treba imati na umu volonterstvo kao jedan od najsnažnijih elemenata u doprinosu razvoja i oblikovanju kvalitativnih promjena u svakom suvremenom društvu te da kroz volonterske djelatnosti svi učimo učinkovito odgovarati na potrebe uže i šire društvene zajednice njegujući i razvijajući solidarnost i senzibilitet, toleranciju te poboljšanu kvalitetu života kroz veću građansku odgovornost i aktivizam mladih ljudi.

Radionici su organizirali Luka Dobrović, tajnik Sportskog saveza osoba s invaliditetom Grada Rijeke;Tatjana Udović, stručna suradnica na projektima Sportskog saveza osoba s invaliditetom Grada Rijeke;Dušica Kailer, tajnica Boćarskog kluba osoba s invaliditetom u suradnji s nastavnicama stručnih predmete iz Medicinske škole u Rijeci Jasminke Hržić-Grubelić, Saše Uljančić, Gabrijele Švarcer, Aleksandre Mihelčić i pedagoginje Medicinske škole u Rijeci Mirne Vitković.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 7. 11. 2016.