Natječaj za učenike “Učenički eTwinning ambasadori”

Agencija za mobilnost i programe Europske unije objavljuje natječaj za učenike pod nazivom „Učenički eTwinning ambasadori”. Cilj ovog natječaja je odabrati učenika koji će po uzoru na eTwinning ambasadore surađivati s Nacionalnom službom za podršku te promicati eTwinning i odgovorno korištenje Interneta među vršnjacima (kolegama u školi/razredu).

Natječajem će se odabrati jedan učenik ambasador čiji uradak najbolje pokazuje što za njega znači pojam odgovornoga digitalnoga građanina i kako on kao tinejdžer može pridonijeti po tom pitanju prilikom svakodnevnoga korištenja Interneta i IK tehnologija. Prijaviti se mogu svi učenici 3. i 4. razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Prijava nije formalno prihvatljiva ako škola koju prijavitelj pohađa nema nijednog zaposlenika registriranog na eTwinning portalu.

Prijave su individualne. Na natječaj se ne može prijaviti cijeli razred ili cijela škola. Broj prijavitelja iz iste škole nije ograničen.

Krajnji rok za podnošenje prijava je 22. travnja 2016. godine.

Prijava se sastoji od digitalnog uratka i osobnih kontakata učenika. Digitalni uradak može biti prezentacija, poster, videozapis, fotografija, digitalna priča, strip ili drugi uradak izrađen pomoću web 2.0 alata (Glogster, Prezi, Animoto, GoAnimate, MixBook, Kizoa i slično). Učenici mogu poslati rad povezan s odgovornom i sigurnom uporabom Interneta i IK tehnologija, i ostalim temama koje se tiču digitalnog građanstva.

Sve informacije o natječaju dostupne su na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe Europske unije.

objavio: Mirna Vitković   datum: 13. 4. 2016.