Obilježen Međunarodni dan sestrinstva

Međunarodni dan sestrinstva, 12. svibnja, i ove godine učenici Medicinske škole u Rijeci i studenti Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci obilježavaju kroz različite aktivnosti. Kroz čitav tjedan, počevši od utorka 12. svibnja, sve aktivnosti usmjerene su na humanitarnu akciju za Dječju bolnicu Kantrida, odnosno prikupljanje sredstava za nabavu opreme za odjel intenzivne terapije s dojenačkim odjelom.

Kroz navedeni tjedan provodit će se slijedeće aktivnosti:
U utorak, 12. svibnja 2015.
Od 9,00 do 15,00 sati na riječkom Korzu, Humanitarna akcija mjerenja krvnog tlaka i šećera u krvi te edukacija građanstva o zdravom načinu života i prikupljanje novčanih priloga.
Od 13, do 14,30 sati - Grdska vijećnica grada Rijeke - Javna tribina "Sestrinstvo u Hrvatskoj, kako dalje?" u kojoj su sudjelovali, osim ravnatelja i učenika Medicinske škole u Rijeci i studenata Fakulteta zdravstvenih studija Rijeka, predstavnici Hrvatske komore medicinskih sestara, Hrvatske udruge medicinskih sestara, predstavnici lokalne zajednice.
Od 13,. do 15. svibnja 2015.
Hotel "Adriatic" Opatija - štand na 11. Kongresu digestivne kirurgije u sklopu kojeg će se prezentirati Fakultet zdravstvenih studija Rijeka kao i humanitarna akcija za Dječju bolnicu Kantrida. Na Kongresu će predavanje imati i profesorica iz naše škole Daniela Depolo, a sudjelovati će i učenici iz naše škole, programa medicinska sestra - tehničar opće njege.
U subotu, 16. svibnja 2015.
Od 9,00 do 13,00 sati humanitarni sportski događaj u dvorani Mladosti na Trsatu (ulaznica 10,00 kn) u kojem sudjeluju učenici Medicinske škole u Rijeci i studenti Fakulteta zdravstvenih studija Rijeka.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 18. 5. 2015.