Dodjela nagrada i priznanja

U petak, 17. travnja 2015. u prostorima Odjela za odgoj i školstvo Grada Rijeke održana je svečana dodjela priznanja i nagrada sudionicima projekta "Škola mladih riječkih geologa" i njihovim mentorima. Škola riječkih geologa održana je od 14. ožujka do 11. travnja 2015. godine u prostorima Medicinske škole u Rijeci, a voditelj projekta bio je Zvonko Bumber, profesor geografije u našoj školi i predsjednik Udruge za prirodoslovna istraživanja UPRIS. Učenici koji su osvojili prva tri mjesta, sebi i svojoj školi priskrbili su vrijednu „Geološku zbirku Republike Hrvatske“.

Škola riječkih geologa održana je u organizaciji  , Odjela za odgoj i školstvo Grada Rijeke, Prirodoslovnog muzeja Rijeka, Medicinske škole u Rijeci i Osnovnih škola u Rijeci. Učenici su pod vodstvo profesora Zvonka Bumbera prolazili kroz teorijsku, kao i terensku nastavu koja se održavala u Prirodoslovnom muzeju Rijeka. U projektu je sudjelovalo šest riječkih osnovnih škola – Belvedere, Brajda, Podmurvice, Srdoči, Nikola Tesla i Zamet. Svim učenicima koji su sudjelovali u projektu, te njihovim mentorima, dodijeljena su priznanja. Po svršetku projekta održano je natjecanje na kojem je prvo mjesto osvojila učenica Mia Kapović iz OŠ Zamet pod vodstvom mentorice Petre Pinturić. Drugo mjesto osvojio je Luka Šolić iz OŠ Nikola Tesla, pod vodstvom mentora Željka Vidakovića, a treće mjesto osvojio je Dominic Alberini iz OŠ Belveder pod vodstvom mentorice Lorette Čop. Učenici koji su osvojili prva tri mjesta su sebi i svojoj školi priskrbili vrijednu „Geološku zbirku Republike Hrvatske“. Dodjeli su prisustvovale djelatnice Odjela za odgoj i školstvo Grada Rijeke, Marina Peranić Ševeljević, savjetnica za školstvo i Marija Japundža Broznić, savjetnica za programe te predavač i voditelj projekta, predsjednik Udruge za prirodoslovna istraživanja – UPRIS Zvonko Bumber.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 17. 4. 2015.