Međužupanijska smotra GLOBE škola

Međužupanijska smotra GLOBE škola održana je 11. ožujka 2014. u Srednjoj školi “Mate Blažina“ u Labinu. Našu školu predstavljali su učenici Dina Bolkovac i Matilda Car iz IV-5 razreda, Antonio Šerić iz II-5 razreda te Patricia Štriga iz II-6 razreda uz pratnju mentorice Tatjane Holjević, dr. i osvojili su treće mjesto. Nakon uspješnog prezentiranja rada škole u GLOBE programu učenici su kratko upoznali ostale sudionike s predloženim projektom za državnu smotru. Na smotru su bile pozvane sve škole iz Istarske i Primorsko-goranske županije koje su aktivno provodile Program GLOBE u protekloj godini. Rad škole u GLOBE programu predstavljale su učeničke ekipe koristeći power-point prezentaciju. Rad škola vrednovalo je prosudbeno povjerenstvo prema usuglašenim kriterijima za sve GLOBE centre. U radu povjerenstva sudjelovala je i GLOBE voditeljica naše škole Tatjana Holjević, dr. Osim u GLOBE centru Labin, u isto su vrijeme, održane međužupanijske smotre ostalih šest međužupanijskih centara, a bodovi svih škola sudionika objedinit će se u jedinstvenoj tablici te će oni najuspješniji biti pozvani i sudjelovati na Državnoj smotri i natjecanju hrvatskih GLOBE škola koja će se ove godine održati od 14. do 16. svibnja 2014., a domaćin je Osnovna škola Kraljice Jelene iz Solina. Nakon službenog dijela prezentacija rada škola u GLOBE programu u protekloj godini, za sve je sudionike u pratnji školske knjižničarke organiziran posjet i razgled nove Gradske knjižnice u Labinu. Našu ekipu pratile su i bivše članice GLOBE tima Megi i Pegi Pavletić koje su u međuvremenu postale GLOBE alumni i aktivno se uključile u pripremu ekipe za smotru.

Antonio Šerić, II-5, Megi Pavletić, Pegi Pavletić, Dina Bolkovac, IV-5, Patricia Štriga, II-6, Matilda Car, IV-5 i mentorica Tatjana Holjević, dr. na međužupanijskoj smotri GLOBE škola u Labinu

objavio: Mirjana Lončar   datum: 13. 3. 2014.