Promocijski dan "Karijera nakon sportske karijere"

U srijedu, 9. listopada 2013. u svečanoj dvorani Medicinske škole u Rijeci u sklopu Promocijskog dana "Karijera nakon sportske karijere" naši gosti bili su proslavljeni sportaši i olimpijci Samir Barać i Aramis Naglić, rukometašica Sandra Stojković te odbojkašića Sanja Polić koji su govorili o svojoj sportskoj karijeri i važnosti školovanja. Svi su bili vrlo uspješni sportaši i s uspjehom zaokružili školovanje na fakultetu. Nije im bilo lako, ali istaknuli su kako im je škola uvijek maksimalno izlazila u susret. hrvatski olimpijski odbor u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta pokrenuo je četverogodišnji projekt "Sportaši i obrazovanje" koji se financira uz potporu Europskog olimpijskog odbora.

Partneri u provedbi projekta su regionalne i lokalne samouprave, nacionalni sportski savezi, županijske sportske zajednice, Nacionalno vijeće za sport, Rektorski zbor visokih učilišta, komisija za sportaše, Hrvatska olimpijska akademija, Hrvatski klub olimpijaca i Sportska televizija. Ovim projektom želi se, na nacionalnoj razini, na jedinstven način donijeti dogovor u okviru kojeg će se u odgojno obrazovnim ustanovama za kategorizirane sportaše osigurati posebni uvjeti i stručna potpora kategoriziranim sportašima sukladno njihovim interesima i potrebama.

Promocijski dan "Karijera nakon sportske karijere" održan je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, a u posljepodnevnim satima vrhunski sportaši bili su gosti i u našoj školi. O projektu Sportaši  i obrazovanje (ciljevi, provedene aktivnosti i očekivani rezultati) govorila je Romana Caput Jogunica. O sportskoj karijeri i pararelnom obrazovanju na temu "Moja dual karijera" orvrnuli su se vrhunski sportaši Samir Barać, Vera Begić, Marko Strahija i Sanja Polić. Osvrnulo se i na analizu obrazovnih programa koji imaju prilagođene uvjete obrazovanja, razrednim odjeljenjima za sportaše te o zapošljavanju nakon završene sportske karijere.

Nina Broznić, olimpijka u nordijskom skijanju, naša bivša učenica

Dario Rakovac, III-3 razred - kategorizirani vrhunski sportaš - vaterpolist

objavio: Mirjana Lončar   datum: 9. 10. 2013.