Promocija u zvanje savjetnika

Svečana dodjela rješenja o napredovanju u zvanje mentora i savjetnika nastavnika strukovnih predmeta iz srednjih škola održana je u petak, 12. travnja 2013. u Omišu u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Iz Medicinske škole u Rijeci promovirane su kolegice Nensi Araminčić, lab.ing. u zvanje stručni učitelj savjetnik i mr.sc. Esma Halepović Đečević, dr., ponovno u zvanje profesor savjetnik. Rješenja o napredovanju uručili su ministar obrazovanja, sporta i kulture Željko Jovanović i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo. Iskrene čestitke kolegicama Nensi Araminčić i Esmi Halepović Đečević!

mr.sc. Esma Halepović Đečević, dr. i Nensi Araminčić, lab.ing.

Nensi Araminčić, lab.ing. promovirana u zvanje stručni učitelj mentor

Nensi Araminčić diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Rijeci 1992. godine kao medicinsko laboratorijski inžinjer. Od 1992. godine neprekidno radi u Medicinskoj školi u Rijeci kao nastavnik laboratorijske i sanitarne grupe predmeta. Voditeljica je stručnog aktiva nastavnika sanitarne grupe predmeta. Predsjednica Školskog odbora u tri uzastopna mandata. Članica Povjerenstva za kvalitetu Medicinske škole u Rijeci. Počasni član Hrvatske Udruge laboratorijske medicine (HULM).

Već niz godina organizira školsko natjecanje zdravstveno-laboratorijskih tehničara povodom Dana škole i školsko natjecanje "Schola medica" u programu zdravstveno-laboratorijski tehničar. Kao mentor, priprema učenike za državno natjecanje "Schola medica" u programu zdravstveno-laboratorijski tehničar, gdje učenici postižu izvrsne rezultate. Članica je Državnog ispitnog povjerenstva za natjecanje "Schola medica" u programu zdravstveno laboratorijski tehničar.

Predavač na državnom i međužupanijskom stručnom skupu u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i ibrazovanje odraslih.

mr.sc. Esma Halepović đečević, dr.med., specijalista dermatovenerologije, promovirana ponovno u zvanje profesor savjetnik

Esma Halepović Đečević diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Rijeci 1976. godine. Specijalizirala je dermatovenerologiju u Zagrebu 1981. godine. Završila je poslijediplomski studij na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i magistrirala 1991. godine s temom iz dermatovenerologije Istraživanje nasljednosti vitiliga. Do 1992. godine bavila se kliničkom medicinom u Prijedoru te je objavila više znanstvenih i stručnih radova iz područja dermatovenerologije u međunarodnim časopisima.

Od 1994. godine radi u Medicinskoj školi u Rijeci te se bavi prosvjetno-pedagoškim radom. Zbog izuzetnog odgojno-obrazovnog rada Agengija za odgoj i obrazovanje i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih promovirali su je u zvanje profesor mentor 2003., a u zvanje profesor savjetnik 2008. godine.

S grupom autora riječke dermatovenerološke klinike napisala je udžbenik za srednju školu Kožne i spolno prenosive bolesti koji potpisuje i kao stručna urednica. Koautorica je i stručna urednica i udžbenika za srednju školu Primijenjena kozmetika. Oba udžbenika su nedostajala u strukovnom obrazovanju i odobrena su od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Brojnim aktivnostima Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih uključila se u unapređenje odgojno-obrazovnog rada kao predsjednica Povjerenstva za kvalitetu Medicinske škole u Rijeci od 2009. do 2011. godine.

Sudjelovala je u osnivanju Hrvatsko turskog društva Rijeka u kojem je bila tajnica od 1995. do 2001. godine kada postaje predsjednica društva koje vodi do danas.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 23. 4. 2013.