Stručno usavršavanje za nastavnike u programu dentalni tehničar / tehničarka i dentalni asistent / asistentica

U petak, 5. listopada 2012. održano je stručno usavrašanje za nastavnike u programu dentalni tehničar / tehničarka i dentalni asistent / asistentica pod nazivom "Unapređenje oralnog zdravlja i rizični čimbenici u dentalnoj medicini". Stručno usavršavanje održano je u prostorijama i ordinaciji Medicinskog fakulteta u Rijeci.
Seminar je organizirala Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Medicinska škola u Rijeci, Medicinski fakultet u Rijeci i Hrvatska komora dentalne medicine.
Koordinator stručnog usavršavanja bio je Josip Brusić, dr.med.dent.

Skupu su se obratili:

• mr.sc. Hrvoje Pezo, dr.med.dent. - predsjednik Hrvatske komore dentalne medicine
  • prof.dr.sc. Renata Gržić, dr.med.dent. - prodekan za dodiplomski sveučilišni studij dentalne medicine, te integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij Dentalne medicine Medicinskog fakulteta u Rijeci, predstojnica klinike za dentalnu medicinu
  • Radovan Šoljaga, dr. - ravnatelj Medicinske škole u Rijeci
  • Josip Brusić, dr.med.dent.

Nazočni su imali priliku čuti predavanja o:

• Primjena pričvrstaka - doc.dr.sc. Robert Antonić, dr.med.dent.
  • Pricizan rad - izazov dentalnog laboratorija - Josip Brusić, dr.med.dent.
  • Jednokomadni odlijevi, greške pri lijevanju - Tomislav Pezelj, dentalni tehničar
  • Uspješna suradnja unutar dentalnog tima - doc.dr.sc. Alen Braut, dr.med.dent.
  • Uloga dentalnog asistenta / asistentice u preventivnim postupcima i mjerama
  • Uloga dentalnog asistenta / asistentice za uspješnu terapiju ispunom

Također za nastavnike u programu dentalni asistent / asistentica organizirana je demonstracija rada dentalnog tima u ordinaciji dentalne medicine:

• Demonstracija rada u ordinaciji dentalne medicine - doc.dr.sc. Alen Braut, dr.med.dent.

Pogledaj u foto-galeriji.

objavio: Mirjana Lončar Josip Brusić   datum: 9. 10. 2012.