Dan zaštite okoliša

U četvrtak, 31. svibnja 2012. na Korzu je obilježen je Dan zaštite okoliša. Ekipu "Eko medicinar" sačinjavali su učenici III-3 razreda programa tehničar nutricionist: Filip Baričević, Andrea Ćutić, Ivana Iskra, Alexa Kajfeš, Iva Sabljak i Lidija Strčić. Učenike je vodila i pripremila Tatjana Holjević, dr. Osvojili smo prvo mjesto za estetsko uređenje i higijenu štanda, prvo mjesto za Najekić, a u ukupnom plasmanu ekipa Medicinske škole u Rijeci osvojila je treće mjesto. Naš moto bio je "Sve postaje od vode i sve se u nju vraća". Više pogledajte u foto-galeriji

U organizaciji Eko Centra Mladih čuvara okoliša Društva naša djeca iz Rijeke održano je 31. svibnja 2012. natjecanje učenika srednjih i osnovnih škola, pod nazivom Multimedijalna eko projekcija zaštite okoliša čime je obilježen Dan zaštite okoliša. Članovi naše ekipe „Eko medicinar“ bili su učenici III-3 razreda, usmjerenja tehničar nutricionist: Filip Baričević, Ivana Iskra, Andrea Ćutić, Aleksa Kajfeš i Iva Sabljak. Voditelj ekipe bila je Tatjana Holjević, dr. Natjecanje se održalo na Korzu. Svaka ekipa trebala je osmisliti ekološki štand na kojemu je bila predstavljena škola (plakat na temu zaštite okoliša, razne začinske biljke, čajne biljke, biljke zeljarice koje se mogu naći u prirodi i dvije vrste prirodnih biljnih čajeva). Osim toga, svaka ekipa morala je osmisliti i napraviti Ekića od prirodnog materijala (papir, kartonske kutije, staklene boce, plodovi iz prirode, vune…) i Neekića od umjetnog materijala (otpad kao što su plastične boce, konzerve od coca-cole, pive, najlon vrećice…). Ocjenjivalo se higijensko-estetsko uređenje štanda, originalnost i eko plakat. Članovi ekipe natjecali su se u mjerenju pH mora, utvrđivali su količinu i učestalost otpada na Korzu, prepoznavali su samoniklo jestivo bilje, anketirali prolaznike na temu „Okoliš i otpad“, rješavali dopunjalke i križaljke i na karti zaštićenih objekata prirode u Primorsko-goranskoj županiji morali pronaći nacionalni park i parkove prirode. Anketa ja sadržavala pitanja kao što su: „Što je okoliš?, Kako možemo smanjiti otpad?, Što je otpad?, Znate li što je eko otok?, Idu li članovi vaše obitelji u prirodu i što tom prilikom čine s otpadom?...“ Osvojili smo prvo mjesto za estetsko uređenje i higijenu štanda, prvo mjesto za Najekić, a u ukupnom plasmanu ekipa Medicinske škole u Rijeci osvojila je treće mjesto.

Naš moto bio je: „Sve postaje iz vode i sve se u nju vraća“

objavio: Mirjana Lončar   datum: 3. 6. 2012.