Dodijeljene Godišnje nagrade Grada Rijeke

Na temelju članka 46. Statuta Grada Rijeke i članka 10. Odluke o javnim priznanjima Grada Rijeke, Gradsko vijeće je na sjednici od 31. svibnja 2012. donijelo Odluku o dodjeli Godišnjih nagrada Grada Rijeke za 2012. godinu. Među laureatima je i ravnatelj Medicinske škole u Rijeci, Radovan Šoljaga, dr.med., koji je dobio nagradu za cjelokupni doprinos unapređenju odgoja i obrazovanja te promicanje i razvoj sportske kulture grada Rijeke. Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke i dodjela nagrada i priznanja održana je u srijedu, 13. lipnja 2012. u HNK "Ivana pl. Zjaca".

Iskrene čestitke ravnatelju na dobivenom priznanju!

Nagrade grada Rijeke za životno djelo dodijeljene su prof.dr.sc. fra Emanuelu Hošku za znanstveni rad, izniman doprinos promicanju trsatske sakralne baštine te osobno svjedočanstvo kulturi dijaloga, kao i akademiku Danielu Rukavini, profesoru emeritusu za sveukupan doprinos razvoju Sveučilišta i izgradnji Kampusa, znanstvene domete te stvaranje međunarodno prepoznatljive znanstvene škole.

Predsjednica Gradskog vijeća, ujedno i predsjednica Odbora za javna priznanja Dorotea Pešić Bukovac istakla je da je dodijeljeno i devet Godišnjih nagrada Grada Rijeke u 2012. Za značajan doprinos unapređenju znanosti i znanstvene infrastrukture. Tu nagradu dobili su prof.dr.sc. Nevenka Ožanić, dipl.ing.građ; Dražen Mikulić za svekoliku glumačku djelatnost u 2010. i 2011. godini, a osobito za vrhunsku kreaciju lika Gonskea u predstavi Život lude; Mladen Urem za izniman doprinos međunarodnom predstavljanju hrvatske književnosti Janka Polića Kamova, te afirmaciju riječkog nakladništva; Svetozar Nilović za iznimna postignuća u organizaciji i umjetnikom vodstvu programa muzeja Peek & Poke; prof.dr.sc. Željka Crnević Orlić, dr. med.za izniman struni i znanstveni doprinos unapređenju i promociji medicinskih znanosti, posebno endokrinologije i liječenju dijabetesa; prof.dr.sc. Jelena Roganović, dr. med.za primjenu holističkog pristupa u liječenju djece te povezivanje znanosti, kulture, zdravstva i neprofitnog sektora na dobrobit zajednice; prof.dr.sc. Oleg Petrović, dr.med. za izniman i prepoznatljiv doprinos razvoju riječkog rodilišta te za promicanje identiteta i kvalitete Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Dobitnik Godišnje nagrade Grada Rijeke u 2012. godini je Streljački klub Lokomotiva za postignute rezultate na domaćim i međunarodnim natjecanjima te uspješan tridesetogodišnji rad; Radovan Šoljaga, dr.med. za cjelokupni doprinos unapređenju odgoja i obrazovanja te promicanje i razvoj sportske kulture grada Rijeke.

Dobitnici Zlatne plakete "Grb Grada Rijeke" u 2012. godini su Zvonimir Brozić za izniman doprinos razvoju sporta osoba s invaliditetom u gradu Rijeci; Geodetski zavod Rijeka d.o.o. za 60 godina uspješnog poslovanja i promicanja geodetske struke u službi razvoja grada Rijeke i Republike Hrvatske; prim. Milan Blažević, dr.med. za vizionarstvo i pionirski poduhvat u razvoju privatnog zdravstva; Vladimir Bruketa za veliki doprinos očuvanju i promicanju kulturnog i povijesnog identiteta grada Rijeke; Rock sastav Uragani za izniman doprinos razvoju riječke popularne glazbe, koji je pomogao snaženju suvremenog urbanog lica Rijeke i Mario Schiavato za doprinos književnosti na talijanskom jeziku, njegovanje autohtonog fiumanskog dijalekta i popularizaciju planinarenja.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 1. 6. 2012.