Susret s budućim francuskim njegovateljicama

U četvrtak, 26. travnja 2012. primili smo u posjet i obilazak naše "Male škole" grupu njegovateljica iz dalekog Pontivy-a iz francuske pokrajine Bretagne. Puni naziv njihove škole glasi: Centre Hospitalier du Centre Bretagne - IFSI Pontiy. Grupa je brojila 45 budućih njegovateljica i dva nastavnika. Njihov posjet Hrvatskoj trajati će tjedan dana, a posjetit će veće gradove na hrvatskoj obali i u svakom gradu po jednu zdravstvenu instituciju. Naši gosti su pomno obišli i pregledali našu školu i upoznali se s učenicima IV-2 razreda programa medicinska sestra-tehničar i nastavnicima prilikom nastave. Svidjela im se organizacija nastave i uvjeti u kojima djelujemo. Utvrdili smo mnoge sličnosti, ali i značajne razlike u obrazovanju sestara u našim dvjema zemljama. Naši novi prijatelji su nas ljubazno i srdačno pozvali u uzvratni posjet.

Na početku susreta pozdravio ih je ravnatelj Medicinske škole u Rijeci, dr. Radovan Šoljaga

Gospođa Zvjezdana Ilić uputila je u ime naši novih francuskih prijatelja zahvalu ravnatelju:

"Poštovani gospodine ravnatelju, još jednom bih Vam željela zahvaliti za današnji prijem francuskih učenika u Vašoj školi. Moram napomenuti da su, kako njihovi prijatelji - profesori, tako i sami učenici izrazilipravo zadovoljstvo onim što su čuli i vidjeli. Bilo je i nešto pitanja. Koristim prigodu zahvaliti i Vašim suradnicima, prof. Karadži i dr. Brusiću na vrlo pogođenom i strpljivom izlaganju, kao i svim ostalim djelatnicima i učenicima koji su na neki način bili uključeni u posjet. Još jednom isprika i zbog kašnjenja programa. Sa željom za puno uspjeha u radu na svim poljima lijepo Vas pozdravljam."

Buduće francuske njegovateljice pozdravila je i predstavila program rada medicinskih sestara Elda Karadža, prof.reh.

Našu školu predstavio je Josip Brusić, dr.stom.

Naše francuske prijatelje dočekale su i Heli Kompanjet, prof. te Dijana Vidljinović, VMS

objavio: Mirjana Lončar   datum: 9. 5. 2012.