Promocija mentora i savjetnika

U petak, 25. studenog 2011. u Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u zvanje mentora i savjetnika unaprijeđeno je 894 odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika koji su svojim radom stručnošću, pedagoškim i metodičkim odlikama postigli uzorne rezultate u odgojno-obrazovnom radu. Iz Medicinske škole u Rijeci promovirane su: Daniela Depolo, profesor rehabilitator, u zvanje profesora mentora, Dunja Frković, profesor engleskog jezika,  u zvanje profesora mentora, Tatjana Holjević, dr.med.,  u zvanje profesora savjetnika i Liljana Pavlović, profesor hrvatskog jezika,  u zvanje profesora mentora.

Dunja Frković, prof. prima priznanje od ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje profesora Vinka Filipovića

Promoviranim mentorima i savjetnicima čestitke su uputili ministar znanosti, obrazovanja i športa Radovan Fuchs, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo.

Liljana Pavlović, profesoriva hrvatskog jezika i književnosti - profesor mentor

Svečanoj promociji prisustvovali su savjetnica predsjednika Republike Hrvatske za društvene djelatnosti  Zrinka Vrabec  Mojzeš, državni tajnik Ministarstva znanosti obrazovanja i športa Želimir Janjić, ravnateljica Uprave za predškolski odgoj i osnovnoškolsko obrazovanje Jasenka Đenović, ravnateljica uprave za srednjoškolsko obrazovanje Vesna Hrvoj Šic, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba Jelena Pavičević Vukičević, predsjednik Hrvatske udruge ravnatelja osnovnih škola Nikica Mihaljević i predsjednica Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja Suzana Hitrec.

Dunja Frković, profesorica engleskog jezika i povijesti umjetnosti - profesor mentor

Ministar znanosti, obrazovanja i športa Radovan Fuchs naglasio je da je riječ o najboljim među najboljima u odgojno-obrazovnom sustavu te istaknuo da u današnje vrijeme dignitet nastavnika nije dovoljno zaštićen niti vrednovan, a uspjesi učenika često se problematiziraju i krivo tumače.  Ministar je naglasio da brojke govore potpuno drugačije i zbog toga treba podizati svijest da su naši učenici i te kako dobri, da postižu odlične rezultate na međunarodnim natjecanjima, a konačno kroz sustav visokog obrazovanja se afirmiraju kao priznati stručnjaci diljem svijeta.

Liljana Pavlović, prof., prima priznanje od ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje profesora Vinka Filipovića

Promocijom u zvanje mentora i savjetnika odgojno-obrazovni radnici svečano i formalno dobijaju priznanje za kvalitetan i ustrajan rad, naglasio je u svom obraćanju ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović.  Unapređenje je priznanje da ono što ste radili do sada da ste dobro radili i da ćete tako raditi i dalje te biti među sedam posto najboljih u sustavu – kazao je Vinko Filipović i istaknuo da je svjestan činjenice da učiteljski i nastavnički poziv ponekad nije dovoljno prepoznat  i vrednovan u javnosti. Možete biti ponosni na sve ono što ste učinili, zbog svih onih učenika kojima prenosite ono što je najbolje, i što u svojim radnim okruženjima prenosite vaše iskustvo i pozitivne stavove – rekao je Vinko Filipović i zahvalio svim promoviranima za sve ono što dobro čine u odgojno-obrazovnom sustavu te ih pozvao da ustraju u tome.

Tatjana Holjević, dr.med. - profesor savjetnik

Čestite promoviranima uputio je i Ivan Šutalo ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Zahvalio im se što su se svojim radom  i životom stavili u službu izgradnje malog čovjeka, čovjeka djeteta. Ova vaša promocija je priznanje svemu tome, naglasio je.

Daniela Depolo, prof.rehab. - profesor mentor

Odluke o napredovanju ili ponovnom izboru u zvanje mentora i savjetnika dobilo je 95 odgojitelja i stručnih suradnika predškolskih ustanova, 370 učitelja i stručnih suradnika osnovnih škola, 243 nastavnika i stručnih suradnika iz srednjih škola te učeničkih domova. Iz strukovnih predmeta napreduje ili se ponovo bira u zvanje 186 nastavnika. U 2011. godini ukupno je u zvanje mentora i savjetnika promovirano 1789 odgojno-obrazovnih radnika. Svečanu promociju mentora i savjetnika svojim muziciranjem uveličali su učenici Mješovitog zbora i Gudačkog orkestra Glazbene škole Pavla Markovca iz Zagreba.

Tekst je preuzet s web stanice Agencije za odgoj i obrazovanje

objavio: Mirjana Lončar   datum: 29. 11. 2011.