Tjelesne aktivnosti u prirodi

Projekt "Tjelesne aktivnosti u prirodi", dvodnevni izlet sa sportskim sadržajima za druge razrede realiziran je u Top Termama Topusko 6. i 7. svibnja 2011. Sudjelovalo je 63 učenika drugih razreda i četiri razrednika. Nakon niza problema zbog promjene destinacije i vrlo opsežnih priprema uspješno je proveden cjelokupan program. Program su pripremile i vodite profesorice tjelesne i zdrastvene kulture Vlasta Lovrić Maras i Melita Dolić.

Top Terme Topusko pružile su nam mogućnost za raznih aktivnosti. U program smo uvrstili slijedeće sadržaje: štafetna vožnja biciklom, mali nogomet, rukomet na pijesku, odbojka na pijesku, kros, košarka, elementarne igre. Učenicima je bio na raspolaganju bazen za slobodno kupanje.

U programu su sudjelovali:

II-2 razred: Tanja Davidović, Viviana Dragojević, Michaela Sumajstorčić, Emil Bratić i Andrea Katava

II-3 razred: Filip Baričević, Ian Petrović, Paulo Maršanić, Adnan Hodžić, Ivana Iskra, Andrea Ćutić, Iva Sabljk, Alexa Kajfeš, Lidija Strčić, Ema Žgombić i Barbara Deranja

II-4 razred: Elmin Sijarić, Bojan Despotović, Marko Budimir, Nora Bačić, Ivana Žgrablić, Ivana Vidaković, Leana Zandona, Andjela Josipović, Arnisa Aličajić, Adriana Štefan, Mia Ružić, Andrea Mohorović, Daria Krstina i Dajana Mijočević

II-5 Razred:Ivana Vorić, Sara Budimir, Maja Nikić, Gabrijela Žeželić, Nives Ražnjević, Dora Boljat, Martina Demaria, Kristina Knežević i Klara Majdandžić

II-6 razred: Jasmina Bajrić, Emeralda Čelebić, Ivana Jurčić, Doris Miškulin, Andreja Poje, Matea Polić, Matej Racetin, Jovana Rastović, Rebeka Sekerko, Monica Stanišić, Beti Stupar, Monika Šanko, Emily Šepac, Petra Štimac, Jana Uzelac, David Vukojević, Korina Zugan

II-7 razred: Marin Dragičević, Massimo Vučinić, Borut Brozović, Paolo Drndić, Igor Čatović, Val Prelčić-Vuković i Luka Dujmović

U svrhu uspješnosti i zanimljivosti natjecanja učenici su bili podijeljeni u tri skupine po kriteriju podjednakog broja učenika u skupinama i podjednakog broja muških članova grupe. Okosnicu grupa činili su razredi koji su imali najviše prijavljenih učenika. Svoj doprinos u osvajanju medalja dale su i razrednice: Antonela Crvelin, razrednica II-6 razreda, Jasminka Hržić Grubelić, razrednica II-4 razreda, Milvija Kokić Baćac, razrednica II-5 razreda i Nevena Kotri, razrednica II-7 razreda. Program je proveden u odličnoj sportskoj atmosferi. Slobodno vrijeme u ovom dvodnevnom boravku u Topuskom učenici su iskoristili za druženje na bazenu. Slobodno kupanje upotpunili su karaokama na kojima su sudjelovali i voditelji programa te razrednice.

Proslavili smo i dva rođendana i naše slavljenike, Miu Ružić i Emila Bratić počastili rođendanskom tortom. Cijela ova lijepa priča zaokružena je podjelom medalja i majica. Kako cilj nije sportski rezultat nego druženje uz sportske sadržaje konačan poredak uopće nije bitan, pa su svi sudionici dobili zlatne medalje.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 13. 5. 2011.