Parlaonica "Mogu li roditelji i škola odgojiti?"

U srijedu, 4. svibnja 2011. održana je završna parlaonica, četvrta u nizu 3 + 1 parlaonica na temu "Mogu li roditelji i škola odgojiti?". U parlaonici su sudjelovali članovi Vijeća nastavnika, Vijeća roditelja i Vijeća učenika te članovi Povjerenstva za kvalitetu Elda Karadža, prof.., mr.sc. Esma Halepović Đečević, Nensi Araminčić, lab.ing., roditelj Gordana Host i Teo de Privitellio, IV-7, na čiji su prijedlog i organizirane parlaonice, te stručnjaci ravnatelj i pedagoginja. Parlaonicu je pripremila i vodila Marica Gašo, prof., voditeljica Debatnog kluba.

U finalnoj parlaonici na temu "Mogu li roditelji i škola odgojiti?, koja je održana 4. svibnja 2011. godine sudjelovali su učenici, roditelji i nastavnici koji su bili najbolji govornici u predhodnim parlaonicama. Ravnatelj škole, dr. Radovan Šoljaga, i pedagoginja Sanja Orešković kao gosti stručnjaci iz područja odgoja, dali su uvodnu i završnu riječ.

Članovi povjerenstva za kvalitetu: Esma Halepović Đečević, Nensi Araminčić, Elda Karadža, Gordana Host i Teo de Privitellio aktivno su sudjelovali u raspravi koju su pratile i predstavnice udruge Mlade savjetnice pravobraniteljice za dječja prava, inače učenice Osnovne škole "Srdoči".

Parlaonica je bila raspravnog karaktera u kojoj su sudionici imali zadatak predlagati konkretne i afirmativne metode i tehnike kako bi se poboljšala odgojna funkcija škole i obitelji.

U afirmacijskoj ekipi sudjelovali su: Kata Krivičić, VMS, Maja Šmurinić, dipl.ing., Nensi Araminčić, lab.ing., Gordana Gali, roditelj učenika iz II-7 razreda, Jasna Čargonja, roditelj učenika iz II-1 razreda, Jovan Paroški, roditelj učenika iz I-2 razreda te učenici Endy Kupec, II-5, Matej Grenko, II-3 i Teo de Privitellio, IV-7 razred.

U negacijskoj ekipi branili su se: Josip Brusić, dr.sto., Sanda Klarin, prof., mr.sc. Esma Halepović Đečević, Elda Karadža, prof., Gordana Host, roditelj učenika iz III-8 razreda, Marija Janeš, roditelj učenika iz IV-1 razreda, Iris Pavletić, roditelj učenika iz II-3 razreda te učenici Zoe Čupić, I(-6 i Damir Vučinić, IV-6 razred.

Sudili su isti suci kao i u prethodnim parlaonicama: Nikolina Špoljarić, III-5, Pegi Pavletić, II-6, Romana Gagić, II-1 razred, a vrijeme je mjerila učenica II-3 razreda Megi Pavletić.

Suci su procijenili da je afirmacijska ekipa bila nešto bolja od negacijske, ali da parlaonica nije bila tako dinamična kao prethodne parlaonice te da je bilo vrlo malo konkretnih prijedloga.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 5. 5. 2011.