Parlaonica "Mogu li roditelji i škola odgojiti?"

U srijedu, 30. ožujka 2011. održana je parlaonica Vijeća učenika, prva u nizu 3 + 1 parlaonica na temu "Mogu li roditelji i škola odgojiti?". U parlaonici su sudjelovali članovi Vijeća učenika i članovi Povjerenstva za kvalitetu, na čiji su prijedlog i organizirane parlaonice. Parlaonicu je pripremila i vodila Marica Gašo, prof., voditeljica Debatnog kluba.

U parlaonici kao afirmacijska ekipa sudjelovali su članovi Vijeća učenika: Damir Vučinić, IV-6 (uvodničar),  Antonio Melnjak, I-7, Mario Ćurić, I-5, Sabina Jašarević, III-6, Endy Kupec, II-5 i Matej Grenko, II-3 razred.

Članovi negacijske ekipe bili su: Zrinka Trope, I-4, Martina Naranđa, I-6, Sonja Belić, III-3 (uvodničar), Zoe Čupić, I-7, Emilija Polonijo, I-3 i Ingrid Javor, III-8 razred.

Uz članove Vijeća učenika u parlaonici su aktivno sudjelovali i članovi Povjerenstva za kvalitetu: Alen Vukelić, dr., Elda Karadža, prof., mr.sc. Željko Linšak iz Županije i predsjednik Vijeća učenika Teo de Privitelio, IV-7 razred.

Gosti stručnjaci bili su ravnatelj Radova Šoljaga, dr. i pedagoginja Sanja Orešković, prof.

Sudili su učenici: Pegi Pavletić, II-6, Nikolina Špoljarić, III-5, Romana Gagić, II-1, a mjerač vremena bila je Megi Pavletić, II-3 razred. Suci su procijenili da je negacijska ekipa pobijedila u raspravi, a za finaliste završne parlaonice izabrani su Damir Vučinić, IV-6, Endy Kupec, II-5, Matej Grenko, II-3, Zoe Čupić, I-7, Ingrid Javor, III-8 i Sonja Belić, III-3 razred.

Parlaonici je kao promatrač ispred Ureda za dječja prava prisustvovala učenica Barbara Matajčić.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 31. 3. 2011.