Parlaonica "Utjecaj facebooka na mlade"

Povodom Dana Medicinske škole u Rijeci, u petak, 22. listopada 2010. održana je parlaonica na temu "Utjecaj facebooka na mlade". Tema je bila vrlo aktualna i intrigantna, tako da su pro i contra ekipe imale mnoštvo argumenata za obranu svoje teze: da je država, facebook bi bio treći u svijetu po broju svojih stanovnika; nastaje kao pomoć studentima u razmjeni informacija i znanja; pitanje stvarnih ili virtualnih prijatelja; mogućnost manipulacije fotografijama i drugim privatnim podacima; stvara ovisnost; pretilost; gubitak motoričkih sposobnosti zbog pretjeranog sjedenja ispred kompjutera ... Pogledaj u foto-galeriji

Uvodničari su bili: Luka Rakun, IV-7 razred - afirmacijska ekipa i Ivan Orešković, IV-7 razred - negacijska ekipa.

Sudili su: Dea Musić, IV-2 razred, Martina Barbarić, IV-3 razred i Iva Slavić, IV-3 razred

U parlaonici su sudjelovali: Luka Rakun, IV-7, Ivan Orešković, IV-7, Teo de Privitellio, IV-7, Ariana Slivka, IV-7, Mia Bošnjak, IV-3, Iva Slavić, IV-3, Martina Barbarić, IV-3, Barbara Čakmak, IV-3, Korina Zubčić, IV-3, Javor Ingrid, III-8, Ernest Rami, III-5, Nikolina Špoljarić, III-5, Nora Šahini, III-4, Iris Šarlija, III-4, Jelenić Damjan, III-4, Pegi Pavletić, II-6, Megi Pavletić, II-3, Matej Grenko, II-3, Romana Gagić, II-1, Eni Milanković, IV-2, Anja Tančica, IV-2, Adriana Štefan, II-4, Edina Fačić, IV-2, Arnisa Aličajić, II-4 razred.

Rasprava je bila vrlo dinamična, zrela i dobro pripremljena tako da su suci teška srca proglasili pobjednika - afirmacijsku ekipu koja je bila za nijansu bolja od negacijsle.

Na parlaonici su sudjelovali i profesori: Sanda Klarin, Silvia Barnjak, Marcella Vidmar. Parlaonicu je vodila Marica Gašo, prof., voditeljica Debatnog kluba i fotografijom zabilježila za sva vremena Mirjana Lončar, dipl.ing.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 25. 10. 2010.