Državno natjecanje "Schola medica 2010"

U Medicinskoj školi u Rijeci održano je od 24. do 26. ožujka 2010. državno natjecanje "Schola medica 2010" u zdravstvenim zanimanjima: zubotehničar, medicinska sestra - medicinski tehničar, farmaceutski tehničar, fizioterapeutski tehničar i zdravstveno-laboratorijski tehničar. Državno natjecanje organizirali su Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa, Agencija za strukovno obrazovanje, Udruga zdravstvenih škola u Republici Hrvatskoj i Medicinska škola u Rijeci kao domaćin natjecanja. Na natjecanju je sudjelovala 21 škola koja obrazuje zdravstvena zanimanja i 47 učenik sa svojim mentorima. Rezultate natjecanja po smjerovima možete pogledati u privitku. Fotografije možete pogledati u foto-galeriji

U organizaciji i provedbi Državnog natjecanja "Schola medica 2010" sudjelovali su članovi Državnog povjerenstva iz Medicinske škole u Rijeci:
Nensi Araminčić, ing. - predsjednica Državnog povjerenstva,
Josip Brusić, dr. stom. - zamjenik predsjednice Državnog povjerenstva,
Tatjana Smeraldo, mr ph. - član Državnog povjerenstva,
Milena Jelovčić, VFT - član Državnog povjerenstva,
Daniela Depolo, prof. - član Državnog povjerenstva.

U petak, 26. ožujka 2010. u Svečanoj dvorani "Izidor Kršnjavi", Medicinske škole u Rijeci podjelom medalja i priznjanja učenicima i školama završeno je ovogodišnje državno natjecanje "Schola medica 2010" u zdravstvenim zanimanjima. u umjetničkom programu sudjelovale su naše učenice Dora Lucija Matić, III-7 i Ira Popović, III-7 te Manuela Pines, IV-4 i Tea Marija Šumera, IV-4. Pogledaj u foto-galeriji

U programu medicinska sestra - medicinski tehničar sudjelovalo je 19 učenika iz 19 škola. Prvo mjesto osvojila je Zrinka Pečar iz Medicinske škole Bjelovar, drugo mjesto Lucija Klarić iz Zdravstvene škole Split, a treće mjesto Bojan Gazibara iz medicinske škole Karlovac. Naša Sofija Vujić iz IV-2 razreda osvojila je izvrno peto mjesto. Učenicu je pripremila za natjecanje Elda Karadža, prof.

Elda Karadža, prof. i Sofija Vujić, IV-2

U programu zdravstveno-laboratorijski tehničar sudjelovalo je 9 učenika iz pet škola. Prvo mjesto osvojila je Nermina Mumiši, Medicinska škola u Rijeci, drugo mjesto Anita Topić, Medicinsk škola Bjelovar, a treće mjesto Ivana Vlah, Medicinska škola u Rijeci. Mentor našim učenicama je Dragica Svetina, prof.

Nermina Mumiši, IV-5, Ivana Vlah, IV-5 i mentor Dragica Svetina, prof.

U programuzubotehničar sudjelovalo je 6 učenika iz tri škole. Prvo mjesto osvojio je Fisnik Sejdiu iz Zdravstvenog učilišta Zagreb, drugo mjesto Petar Morić također iz zdravstvenog učilišta Zagreb, a treće mjesto naša učenica Valentina Mlakar iz IV-7 razreda. Učenicu je pripremala Kornelia Doračić, zubotehničar. Borna Fanedl iz IV-7 razreda zauzeo je izvrsno četvrto mjesto. Učenika je pripremala Nevena Kotri, zubotehničar.

Valentina Mlakar, IV-7, Kornelia Doračić, zubotehničar, Borna Fanedl, IV-7 i Nevena Kotri, zubotahničar

Valentina Mlakar, IV-7 razred

Borna Fanedl, IV-7 razred

U programu fizioterapeutski tehničar sudjelovalo je 6 učenika iz 6 škola. Prvo mjesto osvojila je Kristina Koša iz Zdravstvenog učilišta Zagreb, drugo mjesto Lea Balja iz Medicinske i kemijske škole Šibenik, a treće mjesto naša Tea Marija Šumera iz IV-4 razreda. Učenicu je pripremala Jasminka Hržić Grubelić, VFT.

Tea Marija Šumera, IV-4 razred, Jasminka Hržić Grubelić, VFT i Manuela Pines, IV-4 razred koja se cijelo vrijeme uz Teu Mariju pripremala za natjecanje kao rezerva

Tea Marija Šumera, IV-4 razred i učenici drugog razreda koji su na natjecanju bili modeli

U programu farmaceutski tehničar sudjelovalo je 7 učenika iz 7 škola. Prvo mjesto osvojila je naša učenica Anamarija Buneta iz IV-6 razreda, mentor Ines Krajačević, mr.ph., drugo mjesto Zdravko Vulin iu Medicinske škole Osijek, a treće mjesto keti Kovačević iz Medicinske i kemijske škole Šibenik.

Ines Krajačević, mr.ph. i Anamarija Buneta, IV-6

Anamarija Buneta, IV-6 razred

objavio: Mirjana Lončar   datum: 26. 3. 2010.