Izložba Ljetopisa u knjižnici škole

Povodom Dana Medicinske škole u Rijeci u knjižnici škole knjižničarka Silvana Bićanić, prof. pripremila je izložbu svih 16. svezaka Ljetopisa naše škole. Svi korisnici knjižnice mogli su prolistati svaki svezak Ljetopisa, upoznati se s uvodnim temama kroz šesnaest brojeva i pogledati što se sve događalo u Medicinskoj školi u Rijeci u proteklom razdoblju.

Ljetopis bilježi sva događanja tijekom školske godine u našoj školi i sve je popraćeno s puno fotografija događanja, učenika i nastavnika. Svaki broj kao uvodnu temu obrađuje nešto iz kulturno-povijesne baštine našega kraja i u tom dijelu surađujemo s eminentnim stručnjacima, koji pišu članke za Ljetopis.

Prvi svezak tiskan je za školsku godinu 1993./1994. i obradio je povijest nastajanja Medicinske škole u Rijeci (Od ubožnice do Medicinske škole).

U drugom svesku za školsku godinu 1994./1995. obrađen je Trast sa Svetištem Majke Božje na Trsatu i trsatskim franjevcima.

U trećem svesku za školsku godinu 1995./1996. uvodna tema, naslovnica i međuststranice bili su povećeni kazalištu, s posebnim osvrtom na Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci.

U četvrtom svesku za školsku godinu 1996./1997. uvodna tema, naslovnica i međuststranice bili su povećeni Guvernerovoj palači.

U petom svesku za školsku godinu 1997./1998. uvodna tema, naslovnica i međuststranice bili su posvećeni Medicinskom fakultetu u Rijeci.

U šestom svesku za školsku godinu 1998./1999. uvodna tema, naslovnica i međuststranice bili su povećeni pomorstvu u našem kraju.

U sedmom svesku za školsku godinu 1999./2000. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo ubožnice i bolnice.

U osmom svesku za školsku godinu 2000./2001. uvodna tema, naslovnica i međuststranice bili su povećeni Udrugama.

U devetom svesku za školsku godinu 2001./2002. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo muzeje u Rijeci.

U desetom svesku za školsku godinu 2002./2003. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo knjižnice u Rijeci.

U jedanaestom svesku za školsku godinu 2003./2004. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo trgove u Rijeci.

U dvanaestom svesku za školsku godinu 2004./2005. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo spomenike na području Rijeke.

U trinaestom  svesku za školsku godinu 2005./2006. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo crkve na području Rijeke.

U četrnaestom svesku za školsku godinu 2006./2007. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo Frankopane na području Primorsko-goranske županije.

U petnaestom svesku za školsku godinu 2007./2008. uvodna tema, naslovnica i međuststranice bili su povećeni inovatorima u Rijeci.

U šesnaestom svesku za školsku godinu 2008./2009. u uvodnoj temi, na naslovnici i međuststranicama obradili smo Rafineriju nafte u Rijeci, s posebnim osvrtom na pogon na Mlaki i zaštiti okoliša.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 26. 10. 2009.