Stručni izlet na otok Krk

U subotu, 24. listopada 2009. učenici II-8 razreda programa tehničar nutricionist s razrednikom Lobertom Simičićem i profesoricama Mirjanom Lončar i Draženkom Maričić bili su na stručnom izletu na otoku Krku.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji i u privitku prigodan tekst o sadržaju ovog stručnog izleta i o mjestima koje su učenici posjetili

Krenuli su od Vrbnika gdje su posjetili knjižnicu obitelji Vitezić uz stručno vodstvo gospođe Sanje Polonijo. Nakon toga posjetili su vinariju PZ Vrbnik gdje su razgledali pogone vinarije i uz stručno vodstvo voditelja pogona, cijeli proces proizvodnje vrbničke žlahtine i poznatog vrbničkog šampanjca koji sazrijevau morskim dubinama. Izlet se nastavio posjetom franjevačkom samostanu na otočiću Košljunu, gdje su razgledali eksponate u muzeju i imali kratko predavanje o povijesti samostana i otočica koje im je održao fra Velnić. Nakon povratka u Punat razgledali su pogon uljare i upoznali se s procesom proizvodnje maslinovog ulja uz degustaciju u hotelu "Kanajt". Uz hotel se nalazi i mirisni vrt s mediteranskim biljem. U gradu Krku prošetali su krčkim ulicama i trgom Kamplin gdje se nalazi frankopanski kaštel. Na kraju posjeta Krku razgledali su krčku katedralu, gdje su pohranjeni posmrtni ostaci krčkog biskupa Antuna Mahnića. Kraj krčke katedrale nalazi se i muzej starih brodova i maketa brodomodelara Željka Skomeršića kojeg smo također razgledali. Izlet se završio posjetom Fulfinumu i Mirini, starom naselju i ranokršćanskoj bazilici kraj Omišlja. Na samom početku puta profesor povijesti Lobert Simičić podijelio im je testove, koje su učenici do kraja izleta morali riješiti. Ovo je dobra primjer kako se uz druženje mogu stručno povezati tri, samo na izgled različita predmeta: povijest, vjeronauk i osnove znanosti o prehrani.

Priloženi dokumenti:
strucni izlet na Krk II-8.doc (8.12 MB)

objavio: Mirjana Lončar   datum: 25. 10. 2009.