"Homo si teć" i 8. Riječki polumaraton

Središtem Rijeke u nedjelju, 24. travnja 2009. po trinaesti put potekla je rijeka od sedam i pol tisuća trkača u okviru sportsko-humanitarne priredbe "Homo si teć", najmasovnije utrke građana, utrke "Ciciban", utrke "Hendi kupa" i 8. riječkog polumaratona. Iz naše škole na utrci "Homo si teć" sudjelovalo je preko 200 učenika. I 8. riječki polumaraton, kojeg već tradicionalno organizira atleski klub "RI-maraton" Rijeke na čelu s predsjednikom Raovanom Šoljagom bilježi rekord od preko 300 trkača koji su dionicu od 21 km pretrčali od Korza do Preluka i natrag.

Vidi u foto-galeriji

Ovogodišnja 13. po redu utrka građana "Homo si teć" bila je najmasovnija. Korzom je pretrčala rijeka od oko 7000 građana. Osim trčanja ove godine Riječanima su ponuđeni i mnogi drugi sadržaji o obliku nadmetanja u košarci, nogotenisu te penjanju na umjetnoj stijeni koji su se održavali na trgu 111. brigade Hrvatske vojske, dok se istovremeno s utrkom građana na trgu 128. brigade Hrvatske vojske održavala prigodna aerobic konvencija.

Jedan dio učenika naše škole koji su trčali Korzom s voditeljicom Vlastom Lovrić Maras

Riječki gradonačelnik Vojko Obersnel sudjelovao je na dvanaest od trinaest utrka "Homo si teć", pretrčavši cijelu dionicu od 3.125 metara

Ovogodišnja utrka građana "Homo si teć" održana je pod motom "Tenisice obavezne", a svakom kupljenom majicom po cijeni od 25 kuna pomogli ste rad Riječkog sportskog saveza

Na 8. Riječkom polumaratonu sudjelovalo je preko 300 trkača. Pobjednik ovogodišnjeg polumaratona je etiopljanin E. Ashenafi, koji je dionicu od 21 km od Korza do Preluka i natrag pretrčao u vremenu 1:05:58. Drugo mjesto osvojio je Đ.Kodžo iz Bosne i hercegovine s rezultatom 1:07:56. Najbrži Hrvat D.Paripović zauzeo je četvrto mjesto s rezultatom 1:10:30. Najbrža žena bila je A. Subotić iz Srbije s rezultatom 1:16:39.

Učenici Medicinske škole koji su sudjelovali u utrci s voditeljicama Rajkom Husejini i Vlastom Lovrić Maras na stepenicama ispred hotela Bonavia. Ove godine bili smo najbrojniji!

ne bi izostao gastronomski užitak pobrinuli su se ugostitelji pripremivši više od 2000 porcija fritaje sa šparogama

Učenici IV-4 razreda programa fizioterapeutski tehničar uspješno su izmasirali umorne maratonce nakon završene utrke

Predsjednik atletskog kluba RI-maraton Rijeka, Radova Šoljaga, najzaslužniji je što se već treću godinu za redom dvije velike manifestacije kao što su Riječki polumaraton i utrka građana "Homo si teć" uz utrku "Ciciban" i "Hendi kup" održavaju u isto vrijeme. Tako je ova sporstsko-humanitarna manifestacija postala važan događaj za grad Rijeku. U nedjelju je bilo dovoljno obući tenisice i doći na Korzo te uživati u sadržajima koji su pratili sva ova zbivanja.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 28. 4. 2009.