Književna večer

U utorak, 3. veljače 2009. s početkom u 20,00 sati u "Maloj školi" održat će se književna večer. Knjigu Marina Restrepa " Katolici i utjecaj 'novog doba'" prezentirati će Liljana Pavlović, prof.

Nikada prije svijet nije nudio bogatiju lepezu materijalnih zavođenja i osjetilnih užitaka. Stoga, ako čovjek nema čvrste nutarnje duhovne temelje, doživljava siguran brodolom u ovoj nabujaloj, razbludnoj i šarolikoj vodi neprijateljeve rijeke. Društveni čimbenici suvremene civilizacije navode roditelje da pretvore televizor u dadilju. Oni ne shvaćaju što se događa pri takvom zabavljanju djece (elektronske igre, literatura sotonističkog podrijetla, filmovi strave, besramnost u odijevanju i ponašanju...), sve se to pretvara u djetetovu duhovnu hranu, koja oduzima mir i otvara prostor za razna praznovjerja, prakse istočnjačkog poganstva, zapadnjačku glazbu sotonskog duha itd. U materijalizmu, koji čovjeka sve više udaljuje od Boga i Njegovih zapovijedi, obitelj propada. Grijeh više nije grijeh, nego filozofija života. Vlada komunizam, koji je iz čovjekova srca istrgnuo svetu tradiciju naših otaca. Djeca više nisu Božji dar, sveti plod braka koji traži posluh i duhovni sklad u obitelji. A kada obitelj izgubi Božje temelje i s time mir i sklad, dolazi Sotona predstaviti svoju sotonsku pedagogiju. Jer, sve što je djeci dopušteno živjeti u obiteljskom domu u godinama prve formacije nastavit će se kao druga priroda i kao vodič za sve kasnije utjecaje iz svijeta.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 3. 2. 2009.