Svečana sjednica Nastavničkog vijeća

Dan Medicinske škole u Rijeci obilježen je u četvrtak, 23. listopada 2008., svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća na kojoj su učenicima i nastavnicima podjeljene medalje i priznanja za osvojeno 1., 2. i 3. mjesto na održanim natjecanjima, plakete najboljim učenicima za  školsku godinu 2007./2008. (Vlado Sviličić, II-4, Anamarija Buneta, III-6, Nina Broznić, IV-4 i Vedran Marković, IV-6) i zahvale profesorima koji su obilježili jubilarni radni staž. Za slatki doživljaj pobrinula se gospođa Katica Dalleaste, majka učenice iz IV-1 razreda.

Pogledaj u foto-galeriji

Svečana sjednica Nastavničkog vijeća započela je himnom

Pozdravna riječ ravnatelja Medicinske škole u Rijeci Radovana Šoljage, dr.

Želim reći nekoliko riječi o školskom kurikulumu, koji je postao i zakonska obveza škole i koji bitno utječe na promjene u odgojno-obrazovnom procesu.

Suvremeni, znanstveno potvrđeni, pristup obrazovanju je kurikularni. Naime, tradicionalna škola ne može više odgovoriti izazovima suvremenog društva. Trebamo školu u kojoj će učenici i nastavnici zajednički utvrđivati nastavni plan i program, gdje će se razvijati individualnost i tolerancija, gdje će se poticati kreativnost učenika i nastavnika, a sve s ciljem bolje povezanosti sa stvarnim životom i potrebama društva. Školskim kurikulumom utvrđujuju se ciljevi koji su ugrađeni u sve školske aktivnosti. Svaka škola ima svoj cilj i aktivnosti, pa je stoga školski kurikulum svojevrsna osobna iskaznica svake škole ponaosob. Kurikulum potiče samostalnost u razvoju škole koja se temelji na samostalnosti, kreativnosti i odgovornosti nastavnika. Dakle, radi se o promjeni iz kulture predmetnog narcizma u kulturu kurikuluma čije su odlike slijedeće:

1. Težište obrazovnog procesa nije više sadržaj, već ishod, odnosno cilj
  2. Razvoj sustava evaluacije i samoevaluacije
  3. Usmjerenost na učenika i proces učenja
  4. Samostalnost u razvoju škole.

Nastavni plan i program koji je sam sebi svrha i cilj zamijeniti će samostalnost škole i nastavnika u stvaranju nastavnog programa i povezivanje nastavnih predmeta u obrazovna područja, u kojima su uključene i vannastavne aktivnosti. Ono što je najvažnije jest da je sve to usmjereno na konačne rezultate, koji će se provjeravati vanjskom evaluacijom i samoevaluacijom. Osnovni zakonski preduvjet za izradu i provedbu školskog kurikuluma je donošenje nacionalnog kurikuluma. osim tog osnovnog preduvjeta, da bi provedba školskog kurikuluma bila moguća potrebno je kvalitetno promijeniti uvjete realizacije procesa obrazovanja, uvesti raznolike metode nastavnog rada kako se znanje ne bi temeljilo na usvajanju samo golih činjenica, već i vještina, stavova i vrijednosti.

U našoj školi već godinama uvodimo promjene koje će nam olakšati prilagodbu na kurikularni pristup obrazovanju kroz uvođenje blok nastave, kontrolu izostajanja, samoevaluaciju, uključivanje roditelja, dobru informatičku opremljenost, suvremeno opremljene kabinete i laboratorije i edukaciju nastavnika. Sve te promjene rezultirale su i povećanjem uspjeha i boljim rezultatima učenika na kraju obrazovne godine.

Na kraju se želim zahvaliti svima koji su doprinijeli afirmaciji Medicinske škole u Rijeci, a prije svega nastavnicima, roditeljima i učenicima.

Monika Stipetić, II-6 izvela je recitaciju "Demon i dama", autorice Mile Pavičević, s kojom je nastupila na državnim susretima "Lidrano 2008"

Sudionici natjecanja iz zdravstvene njege

Najbolji na natjecanju iz kineziologije: Ivana Matić, Lucija Golac i Silvija Krunić

Najbolji na natjecanju iz laboratorijske protetike: Maja Šupuković, III-7, Borna Fanedl, III-7 i Toni Stocovaz, III-7

Najboljima na natjecanju zdravstveno-laboratorijskih tehničara: Ljubici Zec, Nini Marinović i Sabini Krznarić, medalje su uručili Marijan Matejčić, lab.ing. i Nensi Araminčić, lab.ing.

Najboljima na natjecanju iz analitičke kemije: Nermini Mumiši, Romini Matejčić i Farisu Brkiću, medalje su uručile Slavena Žuža, prof. i Milvija Kokić Baćac, prof.

Najbolji na turniru u briškuli i trešeti: Stanislav Srok, Mirjana Lončar, Lobert Simičić, Slavenka Žuža, Matteo Prskalo, marino Tomulić-Holjar i Luka Varga

Najboljima na turniru u odbojci (M) i (Ž) medalje su uručile Melita Dolić, prof. i Rajka Husejini, prof.

Tango i passo double vrlo atraktivno otplesala je plesna skupina "RI dance" koju vodi gospođa Dolores Bugarin

Zahvalu za jubilarni radni vijek primili su: Esma Halepović Đečević, Daniela Depolo, Vesna Giaconi, Bogumila Martinac Borovec, Aleksandra Mihelčić, Jasminka Hržić Grubelić, Silvia Barnjak, Gabrijela Švarcer, Josip Brusić, Slavenka Žuža i Marija Bosić

Najbolji učenici za školsku godinu 2007./2008.:

Nina Broznić, IV-4, Anamarija Buneta, III-6, Vlado Sviličić, II-4 i Vedran Marković, IV-6

Članovi zbora "Schola medica" i benda "Ruah"  te solistica Patrizia Gašparini, III-7 otpjevali su pjesmu "I have a dream"

I na kraju, za slatki ugođaj, pobrinula se svojim izvrsnim kolačima, gospođa Katica Dalleaste

Kroz program su vodili: Helena Rukavina, II-7 i Teo de Privitellio, II-7

objavio: Mirjana Lončar   datum: 24. 10. 2008.