Humanitarne akcije na Korzu

U četvrtak, 23. listopada 2008. povodom obilježavnja Dana Medicinske škole u Rijeci održane su humanitarne akcije na Korzu: mjerenje krvnog tlaka građanima Rijeke, mjerenja šećera u krvi, prikaz oživljavanja, edukacija prevencije osteoporoze i zdravstveno prosvjećivanje u kojima su sudjelovali učenici i nastavnici škole. Organizaciju hmanitarnih akcija koordinirala je Irena Eisenkohl Novaković, VMS, voditeljica Mladeži Crvenog križa Medicinske škole u Rijeci.

Pogledaj u foto-galeriji

Edukaciju prevencije osteoporoze organizirale su i vodile nastavnice: Gabrijela Švarcer, VFT i Aleksandra Mihelčić, VFT. Sudjelovale su učenice IV-4 razreda, smjera fizioterapeutski tehničar: Nina Broznić, Sandra Glumac, Martina Holjevac, Alma Kapo, Barbara Mrvčić, Lara Valenčić, Maja Žarić i Valentina Stanissa.

Test rizika za osteoporozu proveden je na 130 ispitanika, građana Rijeke. Obuhvaćeno je 69 žena i 61 muškarac. Rezultati su slijedeći:

Povećan rizik na osteoporozu imalo je 3 muškarca i 18 žena, a visok rizik na osteoporozu ima 5 muškaraca i 4 žene.

Za akciju mjerenja arterijskog krvnog tlaka učenike je pripremila i vodila Daniela Depolo, VMS. U dvije ekipe sudjelovale su učenice iz III-1 razreda: ketrin Kokorović, nataša Kosijer, Marina Curi, Valentina Zubović i Delfina Vuković.

Ukupno je izmjereno 150 krvnih tlakova građanima Rijeke.

Za akciju mjerenja glukoze u krvi učenike je pripremila i vodila Kata krivičić, VMS. Sudjelovale su učenice iz III-1 razreda: Martina Fičko i Jelena Ojurović.

Ukupno je izmjereno 150 GUK-a

Za akciju prikaza oživljavanja učenike je pripremila i vodila Herta Lubiana, VMS. Sudjelovale su učenice iz IV-2 razreda: Anita Beg, Ivana Blažević i Katarina Pahljina.

Za akciju promocije zdravog života učenike su pripremile i vodile Jadranka Lučić, VMS i Elda Karadža, VMS. Sudjelovale su učenice iz III-2 razreda: Patricia Valenčić, Slađana Jović, Marinela Vulić i Sofija Vujić i učenice iz IV-1 razreda: Jelena Andesilić, Ema Sorić i Marina Vojtkiv.

Podijeljeni su edukativni (zdravstveno odgojni) materijali i provedeno je određivanje indeksa tjelesne mase.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 24. 10. 2008.