Praktična nastava 3-3 Uljara "BENVEGNU" Krasica, Buje

Dana 20. listopada 2021. godine učenici 3-3 razreda, smjer tehničar nutricionist u pratnji nastavnice struke Luce Lukić, dipl. ing. preh. tehn., odradili su dio praktične nastave u uljari "BENVEGNU" KRASICA i gdje su se upoznali sa berbom i kvalitetom maslina za preradu kao i samom proizvodnom procesu proizvodnje maslinovog ulja prateći svaku fazu proizvodnje. Na kraju smo degustirali  tek proizvedeno ulje i uspoređivali sa uljem koje je odležalo. Zahvalni smo ljubaznim domaćinima koji su se potrudili da nam posjet protekne ugodno.

U povratku smo posjetili i pogon za preradu tartufa Zigante tartufi d.o.o. Buje gdje su nas dočekali rukovoditeljica proizvodnje Luana Kušće Vodopija, dipl. ing. i njen mlađi kolega tehnolog i  koji su nas sproveli kroz pogon objašnjavajući svaku fazu procesa proizvodnje od sirovine do konačnog proizvoda. Učenici su sa znatiželjom pratili predavanja i na kraju sudjelovali u razgovoru povezujući teorijsko znanje s praktičnim.

Zahvaljujem kolegama tehnolozima na korisnom i motivirajućem predavanju o tartufima i njihovim proizvodima.

Nakon što smo se fotografirali, dobili grickalice s okusom tartufa pozdravili smo se uz obećanje da ćemo se i dalje družiti.

Luana Kušće Vodopija: "Uvijek me veseli družiti se sa strukom"

No description available.

objavio: Ivana Obrazović   datum: 29. 10. 2021.